ب ام و سری ۸ زیر استتار … !

6 فروردين 1397 ساعت 13:13

ب ام و سری ۸ در اواخر امسال در فرم کوپه و کانورتیبل بازخواهد گشت، نه در نسخه چهار در Gran Coupe کانسپت که در نمایشگاه ژنو شاهدش بودیم.


پس از اولین رونمایی از کانسپت M8 گرن کوپه در نمایشگاه ژنو در اوایل این ماه، BMW عکس هایی از مدل سری ۸ کوپه خود را در زیر پوشش استتارشده به نمایش گذاشته است، که تا حدودی می توان فهمید که با چه سری ۸ی طرف خواهیم بود .انتظار می رود که موتور پایه این مدل یک گونه ۳٫۰ لیتری ۶ سیلندر خطی توربوشارژر باشد که احتمالا ۸۴۰i نامیده شود. یک گونه V8 و ۴٫۴ لیتری دارای دو توربوشارژر نیز در خط تولید قرار خواهد داشت که احتمالا ۸۵۰i نامیده شود. بی ام و همچنین احتمال دارد نیروگاه V12 تویین توربو ۶٫۶ لیتری سدان M760i را نیز قرض گرفته و M860i را به بازار عرضه کند ؛ این موتور در مدل M760i بی ام و، ۶۰۱ اسب بخار و تا ۸۰۰ نیوتون متر گشتاور نیرو تولید می کند. علاوه بر این سه موتور، انتظار می رود که با یک نمونه هیبریدی نیز مواجه شویم که ظاهرا مستقیما از ۷۴۰e قرض گرفته خواهد شود.

اما M8، مدلی که در نمایشگاه ژنو ب ام و آن را در قالب یک کانسپت چهار در به نمایش گذاشته بود گونه V12 را نخواهد داشت. بی ام و برای کاهش وزن و افزایش عملکرد مدل M احتمالا از نسخه تیون شده موتور M5 استفاده کند که با ۴٫۴ لیتر حجم(V8) و دو توربوشارژر قدرت بیش از ۶۰۰ اسب بخار قدرت خواهد داشت.

ظاهرا مدل V12 یک نمونه لوکس راحت خواهد بود تا به رقابت با مدل های آستون مارتین بپردازد.به بحث طراحی که می رسیم، “عکس های جاسوسی” نشان می دهند که سری۸ کوپه ویژگی های برجسته نمای جانبی مدل کانسپت را حفظ کرده است. ، اما احتمالا طول خط جانبی کمر مقداری کاهش پیدا کرده که در مدل مفهموی نمایشگاه ژنو نسبت به بقیه خودروها کمی بیش از حد بزرگ به نظر می رسید. همچنین این کوپه استتار شده سرنخ های خوبی از فرم کلی چراغ های جلو و نواری که ادامه خط کمر است و تا زیر چراغ ها و جلو پنجره ادامه پیدا خواهد کرد، قرار می دهد. این خط در نمای عقب احتمالا از بالای دیفیوزر بزرگ که در نمونه کانسپت دیده بودیم عبور می کند و به آشکار تر شدن دو اگزوز چهار ضلعی کمک کند.
چه موقع این مدل عالی از بی ام و را در نمایندگی ها می بینیم؟

تولید مدل کوپه و کانورتیبل سری ۸ در سال جاری شروع خواهد شد و بی ام و فروش آن را از اواخر امسال شروع خواهد کرد.

قیمت گذاری این مدل نیز در زمان پیش فروش اعلام خواهد شد


کد مطلب: 99953

آدرس مطلب: http://newsirani.com//news/99953/ب-ام-سری-۸-زیر-استتار

خبر ایرانی
  http://newsirani.com