هشدار به چاق ها: این‌قدر فست‌فود نخورید

5 فروردين 1397 ساعت 20:49

هنگامی‌که به‌جای وعده‌های غذای خانگی از غذاهای بسته‌بندی‌شده استفاده می‌کنیم، قند، نمک، کالری و چربی بیشتری مصرف می‌کنیم.


به گزارش خبرایرانی، امروزه تقریبا تمام کشورهای جهان، کمابیش با بحران چاقی روبه‌رو هستند و متأسفانه هنوز هیچ‌کس نمی‌داند که برای مقابله با این بحران، چه باید کرد. در بین کشورهایی که درگیر چاقی هستند، کشور شیلی یکی از بهترین برنامه‌های مقابله با بحران را ارائه کرده است.

دولت شیلی به‌جای ارائه ارقام و آمار و درصدها روی برچسب مواد_غذایی از نشانه‌های ساده و پایه‌ای برای اخطار مواد مضر موجود در بسته‌بندی‌های غذایی استفاده کرده است و برای مثال به میزان بالای چربی، نمک، شکر یا چربی‌های اشباع‌شده داخل محصول اشاره می‌کند.

▪️در ایالات‌متحده آمریکا که یکی از کشورهای اصلی دارای بحران چاقی محسوب می‌شود، داستان کاملا متفاوت است و شرکت‌های بزرگ تجاری تلاش می‌کنند اطلاعات و هشدارهای مرتبط با مواد غذایی در دسترس مصرف‌کنندگان قرار نگیرد.

▪️هنگامی‌که به‌جای وعده‌های غذای خانگی از غذاهای بسته‌بندی‌شده استفاده می‌کنیم، قند، نمک، کالری و چربی بیشتری مصرف می‌کنیم؛ به همین دلیل مصرف غذاهای آماده‌شده و بسته‌بندی‌شده به‌شدت با شیوع بیماری‌های مربوط به رژیم غذایی، ازجمله چاقی و اختلالات متابولیکی در سراسر جهان مرتبط است.


کد مطلب: 99934

آدرس مطلب: http://newsirani.com//news/99934/هشدار-چاق-این-قدر-فست-فود-نخورید

خبر ایرانی
  http://newsirani.com