درخواست دموکرات‌ها برای اخراج داماد ترامپ از کاخ سفید
تاریخ انتشار : پنجشنبه ۲۴ اسفند ۱۳۹۶ ساعت ۱۳:۳۰
کد مطلب: 99436
 
چندین نفر از نمایندگان دموکرات کنگره آمریکا با ارسال نامه‌ای خواستار اخراج یا استعفای جرد کوشنر از سمت خود شدند.
چندین تن از نمایندگان دموکرات کنگره آمریکا روز چهارشنبه با ارسال نامه‌ای به «جان کلی»، رئیس کارکنان کاخ سفید، اظهار داشتند دسترسی «جرد کوشنر»، داماد و مشاور ارشد رئیس جمهور آمریکا به اطلاعات طبقه بندی شده یک نگرانی امنیتی ملی است و خواستار اخراج یا استعفای وی شدند.

در این نامه آمده است: «ما این نامه را به دلیل افزایش نگرانی‌ها درباره امنیت ملی مربوط به دسترسی دائمی جرد کوشنر، مشاور ارشد رئیس جمهور به اطلاعات طبقه‌بندی شده و حضور او در کاخ سفید می‌نویسیم.»

در ادامه نامه خطاب به جان کلی نوشته شده است: «کوشنر باید هرچه سریعتر استعفا دهد. ما بر این باور هستیم اگر او این کار را انجام ندهد، این وظیفه شماست که به عنوان رئیس کارکنان کاخ سفید او را اخراج کنید.»

گزارش‌های متعدی در خصوص تماس‌های کوشنر با مقامات خارجی، از جمله گزارش واشنگتن پست که نشان می‌دهد چندین کشور خارجی او را به عنوان یک عنصر بالقوه برای دستکاری اسناد می‌دانند، ضمیمه نامه و بر آن تاکید شده است.

علاوه بر این، نمایندگان کنگره اشاره کردند، کوشنر به دلیل ارتباط با مقامات خارجی که قبلا به آن اشاره نشده بود، باید چندین بار فرم شفاف سازی امنیتی خود را ارائه دهد.

هفته گذشته چند رسانه آمریکایی اعلام کردند سطح دسترسی کوشنر به اطلاعات امنیتی آمریکا از اطلاعات فوق‌محرمانه به اطلاعات محرمانه کاهش یافته است، اما نمایندگان دموکرات کنگره با اشاره به کمبود ضمانت برای جلوگیری از استفاده اطلاعات توسط کوشنر، این کاهش اعتبار را کافی نمی‌دانند.

نمایندگان کنگره با تاکید بر موضع خود می‌گویند با توجه به موارد مبهمی که درباره داماد رئیس جمهور وجود دارد، اجازه به کوشنر برای تاثیر مستقیم بر هرگونه سیاست خارجی، بی‌مسئولیتی جان کلی را نشان می‌دهد.
Share/Save/Bookmark
کلمات کليدی: دموکرات ها ، کاخ سفید ، کوشنر ، داماد ترامپ