واکنش اشتری به ماجرای ریختن گازوئیل روی جاده چالوس
تاریخ انتشار : چهارشنبه ۲۳ اسفند ۱۳۹۶ ساعت ۱۴:۳۵
کد مطلب: 99398
 
فرمانده ناجا گفت: با همکاری خوب مردم و خانواده‌ها با کاهش ۳۰ درصدی حوادث و وقایع در شب چهارشنبه آخر سال مواجه بودیم.
سردار حسین اشتری فرمانده ناجا در حاشیه رزمایش بزرگ ترافیکی و خدمات سفر در جمع خبرنگاران با تبریک سال جدید خدمت مردم خوب ایران، اظهار داشت: رزمایش بزرگ ترافیکی و خدمات سفر با حضور نیم میلیون نفر از ماموران پلیس، دستگاه‌های امدادی و خدمت‌رسان از فردا ۲۴ اسفند در سراسر کشور آغاز و تا ۱۵ فروردین ادامه خواهد داشت.

این مقام ارشد نیروی انتظامی به مردم توصیه کرد که در طول سفر مقررات راهنمایی و رانندگی و نکات ایمنی را رعایت کنند و به توصیه فرزندان خود در پلیس راهور و همچنین دستگاه‌های امدادرسان و خدمات‌رسان توجه کنند.

وی افزود: اگر خدای ناکرده حادثه‌ای نیز به وقوع پیوست نگران نبوده و با صبر و حوصله قضیه را پیگیری کنند؛ همچنین سفر خود را مدیریت کرده تا در روز‌های پایانی که اوج تردد را شاهدیم به سفر نپردازند.

سردار اشتری به عوامل موثر در تصادفات پرداخت و گفت: خودرو، عامل انسانی و جاده سه عامل اصلی بروز تصادفند که در خصوص خودرو توصیه‌های زیادی به خودروسازان کرده‌ایم؛ نقاط حادثه‌خیز نیز بعضا رفع و بقیه آشکارسازی شده‌اند، اما باید گفت: راننده یکی از عوامل موثر در صحنه و حادثه است.

فرمانده ناجا به رانندگان توصیه کرد که بعد از هر دو ساعت رانندگی ۱۵ دقیقه استراحت کنند تا خواب‌آلوده و خسته نباشند.

عالی‌ترین مقام انتظامی پایتخت درخصوص سه‌شنبه آخر سال اعلام کرد: جا دارد از مردم عزیز و پدر و مادران تشکر کنم که واقعا همکاری خوبی با پلیس داشتند.

وی افزود: تحرکی را از برخی اقشار داشتند که توصیه پلیس را رعایت نکرده که در صحنه به آن‌ها تذکر دادیم و مانع از حرکات آن‌ها شدیم؛ برخی از افراد نیز آتش کوچکی را در جلوی منازل خود روشن کرده بودند و سه‌شنبه آخر سال خود را سپری کردند.

سردار اشتری به اعلام کاهش ۳۰ درصدی حوادث و وقایع سه‌شنبه آخر سال نسبت به سال‌های گذشته پرداخت و گفت: تعداد زیادی مصدوم و مجروح داشتیم که اورژانس و دستگاه مربوطه آمار آن را ارائه دادند، اما باید گفت: در مجموع حدود ۳۰ درصد کمتر از سال‌های گذشته تحرکات داشته‌ایم.

وی ادامه داد: در مجموع سه‌شنبه آخر سال نسبت سه‌شنبه آخر سال ۹۵ بهتر بود و مردم همکاری بهتری داشتند.

سردار اشتری درخصوص انتشار فیلمی در مورد ریختن گازوئیل بر سطح جاده چالوس و پیگیری این تخلف گفت: راهداری باید این موضوع را پیگیری کند البته ما هم در حال بررسی هستیم.
Share/Save/Bookmark
مرجع : خبرگزاری فارس
کلمات کليدی: چهارشنبه آخر سال ، چهارشنبه سوری ، توزیع زمان سفر ، حوادث ، سردار اشتری