«جبهه‌النصره» باز هم تغییر نام داد
تاریخ انتشار : چهارشنبه ۹ اسفند ۱۳۹۶ ساعت ۰۹:۵۵
کد مطلب: 98377
 
منابع وابسته به مخالفان دولت سوریه می‌گویند گروه‌های تروریستی وابسته به «جبهه النصره» تحت اسم جدیدی به نام «تنظیم حراس الدین» با هم متحد شده‌اند.
 تروریست‌های نزدیک به گروه تروریستی «جبهه النصره» بار دیگر دست به تغییر نام خود زدند.

گروه رسانه‌ای «الإعلام الحربی» لبنان به نقل از مخالفان مسلح دولت سوریه نوشت که گروه‌های وابسته به جبهه النصره، شاخه سوری القاعده در شمال سوریه تحت نام «تنظیم حراس الدین» بار دیگر ائتلاف کرده‌اند.

هنوز علت این اقدام تروریست‌ها مشخص نشده است. با این حال این چندمین بار است که جبهه النصره از زمان تأسیس آن به دست «محمد الجولانی» در سال ۲۰۱۱ میلادی دست به تغییر نام خود می‌زند.

این گروه تروریستی که نام کامل آن «جبهه النصره لأهل الشام» است در سال ۲۰۱۶ به دنبال فشارهای جامعه جهانی و آمریکا مجبور شد برای پاک کردن پرونده خود از جنایت‌های وحشیانه نام خود را به «جبهه فتح الشام» تغییر دهد.

با این حال بعد از گذشت چندین ماه این گروه با گروه‌های تروریستی دیگر مانند نورالدین زنکی ائتلافی به نام هیئة تحریر الشام را تشکیل دادند.

این گروه تروریستی بعد از داعش مناطق زیادی از سوریه را در اشغال خود دارد و استان ادلب در شمال سوریه در اشغال عناصر تروریستی این گروه قرار دارد.

Share/Save/Bookmark
مرجع : فارس
کلمات کليدی: تروریست ، سوریه ، جبهه النصره ، داعش