چه کسانی باید در حادثه سقوط هواپیما پاسخگو باشند؟
تاریخ انتشار : شنبه ۵ اسفند ۱۳۹۶ ساعت ۰۸:۵۳
کد مطلب: 98059
 
عده ای از این حادثه برای تسویه حساب سیاسی و وزیر کردن هم شهری های خود استفاده می کنند ، دیگری توپ را به زمین آن یکی وزارت می اندازد و عده ای دیگر نیز از آب گل آلود در حال ماهی گرفتن هستند .
سرویس اقتصادی خبرایرانی، حادثه سقوط هواپیما ATR هواپیمایی آسمان که از تهران عازم یاسوج بود در هفته ای که گذشت منجر به فوت 66 نفر از هموطنان ما شد و جنجال های زیادی به پا کرد ، عده ای از این حادثه برای تسویه حساب سیاسی و وزیر کردن هم شهری های خود استفاده می کنند ، دیگری توپ را به زمین آن یکی وزارت می اندازد و عده ای دیگر نیز از آب گل آلود در حال ماهی گرفتن هستند .

با کاستن از احساسات و مصاحبه های هیجانی اولیه ، به عقیده نگارنده این افراد باید پاسخگو باشند :

1- عباس آخوندی وزیر راه و شهرسازی: اولین و مهمترین فردی که باید در حادثه سقوط هواپیمای ای تی آر پاسخگو باشد عباس آخوندی است ، آخوندی باید پاسخ دهد که چرا فرودگاه یاسوج فاقد رادار بوده است؟ چرا با وجود هوای نامناسب به هواپیما اجازه پرواز داده شده است ؟ البته عباس آخوندی این بار برای سایر سوانح ریلی ، هوایی و ... پاسخگو باشد .

این بار نباید با یک استعفای ساده از فوت 66 نفر از هموطنانمان گذشت و مسئولان قضایی باید کسانی که در این بین قصور کرده اند را محاکمه و معرفی کند .

2- محمد دامادی نماینده ساری در مجلس: دامادی در مورد مشکل ایرلاین آسمان و جلسه با وزیر می گوید : از 2 سال و اندی قبل، مشکلات این ایرلاین را گوشزد کرده بودیم و حتی یک بار جلسه ای در دفتر آقای ربیعی وزیر کار -که این هواپیمایی زیر مجموعه آن است- داشتیم و در آن جلسه یکی از کاپیتان های آسمان توضیحی از وضعیت هواپیمایی آسمان به وزیر داد و تصریح کرد که با این روند مدیریتی، حتماً سانحه خواهیم داشت ولی وزیر پاسخی نداد و به تذکرات کارشناسانه او توجهی نکرد.

طبق ادعای دامادی وی دو سال پیش مشکلات این ایرلاین را می دانسته و حتی با ربیعی مطرح کرده است و ربیعی توجهی نکرده ، چرا چند ماه بعد از اینکه ربیعی توجه نکرد ربیعی را استیضاح و یا حتی از وی در مجلس سوالی نپرسید ؟ آیا آقای دامادی منتظر فوت 66 نفر از هموطنان ما و سانحه بود که وزیر را استیضاح کند ؟ یا خدایی نکرده موضوع دیگری در میان است که اکنون و بعد از دو سال این مصاحبه را کرده و پرده از محتویات آن جلسه برداشته است .

3- محمد علی وکیلی نماینده تهران در مجلس: 30 مرداد سال جاری بود که مهدی وکیلی فرزند ٢٦ ساله محمدعلی وکیلی به‌عنوان مدیرعامل شرکت صنعتی کاوشگران آتیه صبا (وابسته به سازمان بازنشستگی کشوری و وزارت تعاون) منصوب شده است؛ خبرها پیرامون وکیلی به همین جا ختم نشده و اسامی دیگری از نزدیکان او و انتصابشان در رسانه‌ها منتشر شده است. خبر آمده که پسر بزرگ وکیلی که ٢٩ سال دارد نیز عضو هیئت‌مدیره دوده صنعتی پارس شده است.(سایت خبری تحلیلی فرارو ، 30 مرداد 96 )
بعد از این اخبار بود که ربیعی دستور عزل و اخراج این دو آقازاده را داد ، آقای وکیلی پاسخ دهد آیا رابطه ای بین اخراج دو فرزندش و استیضاح ربیعی وجود دارد ؟

4- غلامرضا تاجگردون نماینده گچساران در مجلس: قطعا تاجگردون به عنوان یکی از نمایندگان استان کهگیلویه و بویر احمد در مجلس از کمی ها و کاستی های فرودگاه یاسوج مطلع است . سوالی که اقای تاجگردون باید پاسخ دهد این است که چرا ایشان تاکنون در قبال کمی ها و کاستی های این فرودگاه سکوت کرده و منتظر حادثه ای بوده تا طرح استیضاح دو وزیر را استارت بزند . آقای تاجگردون پاسخ دهد که چرا فرودگاه گچساران تبدیل به فرودگاه اول استان شده و فرودگاه یاسوج مغفول مانده است .

5- سردار علایی مدیر عامل آسمان: آقای علایی باید پاسخ دهد که چرا از هواپیمایی که چندین بار دچار نقص فنی شده آن هم در خط هوایی سردسیر استفاده کرده است ، مگر همین هواپیما نبود که در فرودگاه شیراز آن هم به مدت چند ماه زمین گیر بوده است ؟

6- مدیر عامل سازمان هواپیمایی کشوری: سازمان هواپیمایی کشوری در اطلاعیه ای عنوان کرده تا اطلاع ثانوی اجازه پرواز به هواپیمای ای تی آر را به هواپیمایی آسمان نمی دهد . سوالی که مطرح می شود این است مگر هواپیمای ای تی آر ایران ایر سالم است ؟ مگر ای تی آر آسمان با ای تی آر ایران ایر چه تفاوتی دارد و چرا جلوی پرواز این نوع هواپیما در ایرلاین ایران ایر گرفته نمی شود ؟ و اگر این نوع هواپیما مشکل داشته چرا تاکنون اجازه پرواز به آن داده شده است .
Share/Save/Bookmark
کلمات کليدی: گردشگری , هواپیما , سقوط