سردار رحیمی: تمامی عوامل اصلی آشوب دستگیر شدند
تاریخ انتشار : پنجشنبه ۳ اسفند ۱۳۹۶ ساعت ۱۰:۱۲
کد مطلب: 98032
 
سردار رحیمی گفت: ما سربازان ولایت هستیم و به آن افتخار می‌کنیم و سال‌های سال است که برای حفظ ارزش‌های انقلاب می‌جنگیم. خط قرمز ما حسب دستور رهبر معظم انقلاب امنیت جامعه و مردم است که هر کس به آن تعرض کند با شدیدترین شکل برخورد می‌شود.
سردار رحیمی گفت: ما سربازان ولایت هستیم و به آن افتخار می‌کنیم و سال‌های سال است که برای حفظ ارزش‌های انقلاب می‌جنگیم. خط قرمز ما حسب دستور رهبر معظم انقلاب امنیت جامعه و مردم است که هر کس به آن تعرض کند با شدیدترین شکل برخورد می‌شود.

سردار رحیمی در برنامه گفت و گوی ویژه خبری شبکه دو سیما در تشریح حوادث خیابان پاسداران تهران گفت: ساعت ۱۰ صبح دوشنبه تعداد ۵۰ نفر در جلوی کلانتری ۱۰۲ پاسداران حاضر و پیرو قضیه بیست و نهم دی ماه که احدی از عوامل منتسب به فرقه‌ای که به اتهام ایراد ضرب و جرح عمدی، ایراد خسارات عمدی و فراری دادن متهم حسب دستور قضایی بازداشت و با قرار ۱۵۰ میلیون تومانی روانه زندان شد تجمع کردند.

وی افزود: این افراد قصد ورود به کلانتری را داشتند که با هوشیاری پلیس ناکام ماندند، به صورت مکرر با نمایندگان آنان صحبت کردیم، ولی نتیجه‌ای نداد.

وی با تاکید بر اینکه باید صف مردم را از اغتشاشگران و مخلان نظم و امنیت جدا می‌کردیم گفت: مردم ازاین ناامنی گله‌مند بودند و همکاران ما بر آن شدند تا غائله را تمام کنند.

رئیس پلیس تهران با اشاره به دستگیری فردی که برای پلیس خط و نشان کشیده بود گفت: ما سربازان ولایت هستیم و به آن افتخار می‌کنیم و سال‌های سال است که برای حفظ ارزش‌های انقلاب می‌جنگیم. خط قرمز ما حسب دستور رهبر معظم انقلاب امنیت جامعه و مردم است که هر کس به آن تعرض کند با شدیدترین شکل برخورد می‌شود.

سردار رحیمی افزود: در حمله اتوبوس به همکارانمان تعداد ۳ نفر شهید و ۹ نفر مجروح شدند که پس از این حادثه سریعا تقاضای تشکیل شورای تامین را کردیم. همچنین تعداد ۲۶ دستگاه خودروی شهروندان و ۱۹ منزل تخریب شد.

رئیس پلیس تهران در بخش دیگری از صحبت‌های خود به مذاکره با نمایندگان دراویش اشاره کرد و گفت: تصمیم بر آن بود تا نخست مذاکره صورت گیرد مانیز با نمایندگان آنان صحبت کردیم اول ادعا می‌کردند این نفرات اوباشگر از جمع ما نیستند. وقتی از آنان می‌خواستیم آنان را طرد کنند در جلسه قبول می‌کردند، ولی وقتی پس از ۲ ساعت برگشتند اقدامی از آنان ندیدیم.

سردار رحیمی با اعلام این خبر که تمامی عوامل اصلی آشوب‌ها دستگیر شدند افزود: ساعت ۴ صبح وارد عمل شدیم و کمتر از ۱۵ دقیقه تمام افراد را دستگیر کردیم و ظرف کمتر از ۲ ساعت پاکسازی محل انجام شد. افراد بسیاری بودند که با سایت‌ها و کانال‌های مجازی معاند در ارتباط بودند و با تهیه عکس و فیلم و ارسال به آنان، فضای کاذبی ایجاد می‌کردند که با رصد‌های به موقع پلیس دستگیر شدند.

وی تاکید کرد: برخورد مدبرانه نباید عنوان مماشات بگیرد. در مدیریت تجمعات و اغتشاشات شهری، اصلی‌ترین مطلب مردم هستند و جان و مال صد‌ها خانواده در پاسداران در میان بود. می‌توانستیم خیلی راحت رفتار‌های تندی را انجام دهیم، ولی خویشتنداری کردیم چرا که ممکن بود جان خیلی از افراد بیگناه در خطر بیفتد. با اقتدار و قانونمندی و رافت، عملیات را مدیریت کردیم.
Share/Save/Bookmark
مرجع : میزان
کلمات کليدی: سردار رحیمی ، خیابان پاسداران ، عوامل آشوب ، اغتشاشات