روحانی فردا به هند می‌رود
تاریخ انتشار : چهارشنبه ۲۵ بهمن ۱۳۹۶ ساعت ۱۴:۲۴
کد مطلب: 97578
 
رئیس‌جمهور برای سفری ۳ روزه و به دعوت رسمی نخست وزیر هند، صبح فردا، به این کشور سفر می‌‎کند.
حجت‌الاسلام و المسلمین روحانی، به دعوت رسمی نخست وزیر هند، در سفری سه روزه، فردا (پنج شنبه ۲۶ بهمن ماه) عازم این کشور خواهد شد.
 
معاون ارتباطات و اطلاع رسانی دفتر رئیس‌جمهور ضمن اعلام این خبر افزود: حجت الاسلام و المسلمین روحانی در این سفر که برای تحکیم روابط دو جانبه و در پاسخ به سفر سال گذشته "ناراندا مودی" به تهران انجام می‌شود، ابتدا وارد حیدر آباد در ایالت تلنگانای هند می‌شود.
 
اسماعیلی گفت: دیدار با علمای مسلمان حیدر آباد و جنوب هند، بازدید از مراکز فرهنگی و مذهبی، و همچنین دیدار با ایرانیان و دانشجویان مقیم، از مهمترین برنامه‌های رئیس جمهور در حیدر آباد می‌باشد.
 
وی ادامه داد: مراسم استقبال رسمی و مشترک از  روحانی توسط رئیس جمهور و نخست وزیر هند صبح شنبه در دهلی نو برگزار می‌شود و پس از مذاکرات مشترک هیات‌های عالیرتبه دو کشور، اسناد و تفاهم نامه‌های متعدد همکاری در حضور مقامات ارشد ایران و هند مبادله خواهد شد.
 
معاون ارتباطات و اطلاع رسانی دفتر رئیس جمهور گفت: رئیس جمهور کشورمان ضمن برخی برنامه‌های فرهنگی و دیدار‌های جانبی، در جمع نخبگان و اندیشمندان هندی سخنرانی خواهد داشت.
 
طی این سفر همچنین تجار و بازرگانان بخش خصوصی دو کشور نشست مشترکی را برای بررسی ظرفیت‌ها و فرصت‌های همکاری و توسعه روابط تجاری برگزار خواهند کرد.
 
به گفته اسماعیلی،  روحانی شامگاه شنبه ۲۸ بهمن ماه دهلی نو را به سمت میهن اسلامی ترک خواهد کرد.
Share/Save/Bookmark
مرجع : میزان