علت بیکاری متولدین دهه ۶۰ چیست؟
تاریخ انتشار : چهارشنبه ۲۵ بهمن ۱۳۹۶ ساعت ۱۳:۲۸
کد مطلب: 97567
 
وزیر کار درباره حواشی اظهارات اخیرش در خصوص بیکاری متولدین دهه ۶۰ توضیحاتی را ارائه کرد.
علی ربیعی وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی با اشاره به حواشی اخیر اظهاراتش در خصوص بیکاری متولدین دهه ۶۰ اظهار کرد: من موضوع مربوط به اشتغال دهه شصتی‌ها را خوب بیان کردم، اما شاید از توضیحاتم برداشت درستی انجام نشد.

 
وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی با بیان اینکه من قبلا اعلام کردم در دهه شصت با چندین مسئله از جمله ریزگرد‌ها و بحران آب مواجه شدیم، گفت: معتقدم در طول ۴۰ یا ۵۰ سال گذشته سیاست درستی برای مدیریت آب نداشتیم و این موضوع در دهه شصت تبدیل به بحران شد. از سوی دیگر وضعیت صندوق‌های بازنشستگی هم در این دوره مطرح شد.

 
وی با بیان اینکه من در سفرم به کردستان در خصوص بحران‌های انباشته شده در دهه ۶۰ که اشتغال هم یکی از آنهاست، صحبت کردم، افزود: به طور کلی منظورم این بود تعداد زیادی از متولدین این دهه باید در دهه هشتاد مشغول به کار می‌شدند، اما این اقدام صورت نگرفته است.

 
ربیعی با اشاره به اینکه این افراد با تاخیر به حوزه اشتغال وارد می‌شوند و همین موضوع باعث می‌شود حجم نیرو‌های انباشته شده جویاى کار به وجود آید، اظهار کرد: اولویت وزارت کار این است که اجازه ندهد سن افراد جویای کار دهه شصت بالاتر برود، لذا برداشت صحیحی از اظهاراتم نشده است.

 
وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی خاطرنشان کرد: در گذشته تدبیر درستى براى وضعیت صندوق‌های بازنشستگی و ریزگرد‌ها وجود نداشته و اشتغال متولدین دهه شصت هم در زمان خودش انجام نگرفته و همین امر مشکل مضاعفی برای آن‌ها ایجاد کرده است.

 
گفتنی است؛ علی ربیعی وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی در سفر به استان کردستان گفته بود دهه شصتی‎ها نمی‎گذارند اشتغالزایی ما حس شود که این اظهارات حواشی زیادی در پی داشت.
Share/Save/Bookmark
مرجع : میزان