دومین رأی منفی یک قاضی آمریکایی به طرح ترامپ
تاریخ انتشار : چهارشنبه ۲۵ بهمن ۱۳۹۶ ساعت ۱۰:۰۰
کد مطلب: 97518
 
بار دیگر یک قاضی در آمریکا به تصمیم رئیس جمهور این کشور برای پایان دادن به برنامه حمایت از کودکان مهاجر غیرقانونی در برابر اِخراج، رأی منفی داد.
برای دومین بار یک قاضی در آمریکا به تصمیم «دونالد ترامپ» که خواستار پایان دادن به برنامه حمایت از کودکان مهاجر غیرقانونی است، رأی منفی داد.

«نیکلاس گارائوفیس» قاضی فدرال آمریکا در بروکلین ایالت نیویورک با صدور حکمی اعلام کرد که برنامه «تعلیق اقدام علیه کودکان مهاجر» موسوم به «داکا» (DACA)- آنگونه که دولت جمهوریخواه آمریکا برنامه ریزی کرده بود- در ماه مارس به پایان نخواهد رسید که این یک پیروزی برای دادستانهای کل دموکرات این ایالت و مهاجرانی بشمار می رود که از دولت فدرال آمریکا به دادگاه شکایت کرده بودند.

این حکم قاضی گارائوفیس مشابه حکم قاضی «ویلیام آلسوپ» در سانفرانسیسکو به تاریخ نهم ژانویه است که به تداوم اجرای برنامه داکا رأی داد.

گفتنی است که این دعوای حقوقی بر سر برنامه داکا بحث و مناظره کنونی در کنگره بر سر تغییر قوانین مهاجرتی آمریکا را پیچیده می سازد.

سخنگوی وزارت دادگستری آمریکا در بیانیه ای اعلام کرد که برنامه داکا به طور یکجانبه توسط «باراک اوباما» رئیس جمهور پیشین آمریکا اجرا می شد و بنابراین با زیرکی و بطور غیرقانونی کنگره را با چالش جدی مواجه ساخته است.

لازم به ذکر است که تحت لوای برنامه داکا، صدها هزار جوان مهاجر که اغلب اسپانیایی تبار هستند، از اخراج و بازگشت به موطن اصلی خود مصون بوده و به آنها اجازه کار اعطاء می شود.

Share/Save/Bookmark
مرجع : خبرگزاری مهر
کلمات کليدی: آمریکا ، ترامپ ، رئیس جمهور ، اوباما