خصلت مورد علاقه حضرت زهرا (س) چه بود؟
تاریخ انتشار : سه شنبه ۲۴ بهمن ۱۳۹۶ ساعت ۱۱:۵۷
کد مطلب: 97453
 
یک کارشناس مذهبی از خصلت مورد علاقه حضرت زهرا (س) سخن گفت.
ناصر خلج با حضور در خبرگزاری تسنیم با توجه به روایتی از حضرت زهرا (س) یکی از خصلت‌های انسان مؤمن را انفاق در راه خدا معرفی کرد و گفت: حضرت زهرا (س) در روایتی فرمود: «من از دنیای شما سه چیز را می‌پسندم: تلاوت کتاب خدا، نگاه به صورت رسول‌الله (ص) و انفاق در راه خدا». این روایت نشان از اهمیت بالای انفاق دارد که باید به آن توجه کرد.

وی مسأله انفاق را یکی از تأکیدات خداوند در آیات قرآن معرفی کرد و افزود: خداوند در قرآن می‌فرماید: «یَا أَیُّهَا الَّذِینَ آمَنُوا أَنْفِقُوا مِمَّا رَزَقْنَاکُمْ مِنْ قَبْلِ أَنْ یَأْتِیَ یَوْمٌ لا بَیْعٌ فِیهِ؛‌ای اهل ایمان، از آنچه روزی شما کردیم انفاق کنید پیش از آنکه بیاید روزی که نه کسی (برای آسایش خود) چیزی تواند خرید و نه دوستی و شفاعتی به کار آید».

خلج در این باره گفت: بر اساس این آیه باید بدانیم ۱ـ روزی از خداست «رَزَقْنَا»، ۲ـ رزق فقط مختص به اموال نیست «مَّا رَزَقْنَا» ۳ـ انفاق و صدقه صرفاً مربوط به پول نیست بلکه حتی علم و قدرت و ... شامل انفاق می‌شود.

بررسی وجوه مشترک حضرت زهرا (س) با حضرت مریم (س)، بر اساس آیات قرآن، بررسی چهره قرآنی حضرت زهرا (س) از دیگر موضوعات این نشست بود.
Share/Save/Bookmark
کلمات کليدی: خصلت مورد علاقه ، حضرت زهرا ، انفاق در راه خدا