بیانیه ضد ایرانی سناتور آمریکایی در حمایت از اسرائیل
تاریخ انتشار : دوشنبه ۲۳ بهمن ۱۳۹۶ ساعت ۰۸:۲۱
کد مطلب: 97365
 
سناتور جمهوری‌خواه و نامزد انتخابات ریاست‌جمهوری ۲۰۱۶ آمریکا، در حمایت از رژیم صهیونیستی، بیانیه‌ای را علیه ایران صادر کرد.
«تد کروز» سناتور جمهوری‌خواه و یکی از نامزد‌های انتخابات ریاست‌جمهوری ۲۰۱۶ آمریکا بیانیه‌ای را علیه ایران صادر کرد.

روزنامه صهیونیستی «جروزالم پست» با انتشار این خبر نوشت، دفتر مطبوعاتی کروز اعلام کرده است که تد کروز بیانیه‌ای را صادر کرده است و اقدامات ایران در چند روز گذشته را محکوم کرده است.

در این بیانیه ضدایرانی آمده است: «این هفته، اقدام خشونت‌بار و بی‌سابقه‌ای علیه دوست و همپیمان نزدیک ما، اسرائیل، مرتکب شد».

وی در ادامه مدعی شد: «پیشتر، نائبان ایران همچون حزب‌الله و حماس از منابعی که ایران در اختیار آن‌ها قرار می‌داد برای هدف قرار دادن اسرائیل استفاده می‌کردند، اما این تنش در واقع عملیات مستقیم ارتش ایران علیه قلمرو اسرائیل بود. این کاملاً غیرقابل پذیرش است».

این سناتور جمهوری‌خواه بر حمایت واشنگتن از رژیم صهیونیستی تأکید کرد و گفت: «آمریکا در کنار اسرائیل و قطعاً مقابل اقدام غیرمسئولانه جنگی ایستاده است».

کروز تصریح کرد: «زمانی، اسرائیل خواستار جلب توجهات به سوی تلاش‌های ایران برای ایجاد یک جبهه دیگر در مرز خود و تلاش این کشور (ایران) برای ایجاد حضور نظامی دائمی در سوریه شده بود که بسیاری از جوامع بین‌الملل تا حد زیادی این خواست اسرائیل را نادیده گرفتند».

وی اینگونه ادامه داد: «این حمله خطرناک و تحریک‌آمیز باید بعنوان یک درخواست بیدارباش برای تمام جهان عمل کند تا اقدام قاطعانه‌ای برای متوقف کردن فعالیت‌های رو به گسترش تروریستی ایران در پیش بگیرند».

این سناتور جمهوری‌خواه با تکرار ادعا‌های بدون پایه و اساس علیه ایران اینگونه ادامه داد: «کشور پیشتاز در حمایت از تروریسم که خواستار حذف اسرائیل از روی نقشه است، از زمان توافق هسته‌ای فاجعه‌بار دولت اوباما که میلیارد‌ها دلار را در پی کاهش تحریم‌ها به ایران ارائه داد، جسورتر شده است و این میلیارد‌ها دلار در عوض برای حمایت از تروریسم بیشتر مورد استفاده قرار گرفته است».

کروز در پایان گفت: «من اسرائیل را برای واکنش شدید و حمایت صریح مردم آمریکا از حق اسرائیل برای دفاع از خود را مورد تحسین قرار می‌دهم».

این سناتور جمهوری‌خواه کنگره در حالی چنین بیانیه‌ای را صادر کرده است که روز شنبه هفته جاری، مدعی ورود یک پهپاد ایرانی به اراضی اشغالی شد.

رسانه‌های رژیم صهیونیستی روز شنبه مدعی ساقط کردن یک پهپاد ایرانی شدند و در همین زمینه «آویخای ادرعی»، سخنگوی ارتش رژیم صهیونیستی، در توئیتر خود از مقابله با یک «پهپاد» که آن را ایرانی توصیف کرد، خبر داد و مدعی شد که پهپادی ایرانی وارد حریم فلسطین اشغالی شده و یک بالگرد با آن مقابله و آن را ساقط کرده است.

«بهرام قاسمی» سخنگوی وزارت خارجه ایران در واکنش به این ادعای صهیونیست‌ها گفت: «ادعای پرواز پهپاد ایرانی و نیز دخالت ایران در سرنگونی جنگنده متجاوز صهیونیستی مضحک‌تر از آن است که بدان پرداخته شود؛ چرا که جمهوری اسلامی ایران اساساً حضوری مستشاری در سوریه آن هم به درخواست دولت مشروع و قانونی آن کشور دارد».
Share/Save/Bookmark
مرجع : خبرگزاری فارس
کلمات کليدی: آمریکا ، اسرائیل ، انتخابات ، صهیونیست