دستگیری عامل انتشار تصاویر شخصی بانوان در شاهرود
تاریخ انتشار : شنبه ۲۱ بهمن ۱۳۹۶ ساعت ۱۵:۳۰
کد مطلب: 97237
 
فرمانده انتظامی شهرستان شاهرود از شناسایی و دستگیری عامل انتشار تصاویر بانوان شاهرودی در صفحه اینستاگرام، توسط ماموران پلیس فتا شاهرود خبر داد و گفت: این متخلف خود را در فضای مجازی یک زن معرفی و از این طریق تصاویری از کاربران زن جمع‌آوری و در فضای عمومی منتشر کرده بود.

سرهنگ سید مجتبی اشرفی در تشریح این خبر گفت: پس از مراجعه یک شهروند به پلیس فتا این شهرستان در خصوص انتشار تصاویر ایشان در یک پیج اینستاگرام، مورد در دستور رسیدگی قرار گرفت.

وی افزود: پس از شروع رسیدگی فردی دیگر نیز به پلیس فتا مراجعه و اعلام کرد تصاویر خصوصی ایشان و چند تن از دوستانش در فضای مجازی منتشر شده که با رصد صفحه اینستاگرامی مورد نظر مشخص شد فردی ناشناس اقدام به انتشار تعدادی از عکس‌های خصوصی چند خانم کرده که اقدامات فنی و پلیسی در این خصوص توسط کارشناسان پلیس فتا آغاز شد.

این مقام انتظامی با توجه به پیچیده بودن پرونده اظهار کرد: سرنخ‌های مکشوفه از عامل انتشار این ماجرا در نهایت ما را به چند فرد رساند که با بررسی‌های تخصصی از پنج مظنون پرونده در نهایت عامل اصلی این اقدام شناسایی و دستگیر شد.

فرمانده انتظامی شهرستان شاهرود در خصوص نحوه اقدام این فرد 35 ساله گفت: این مرد با هویت جعلی فردی مونث وارد یک گروه تلگرامی بانوان شده و با شیوه و شگردهای خاص خود، پس از جلب اعتماد اعضای این گروه خصوصی، توانسته تعدادی عکس‌های شخصی از اعضا را که در زمینه آرایشگری درحال فعالیت بودند کسب و اقدام به انتشار آن تصاویر کند.

سرهنگ اشرفی در خاتمه با بیان این که اعتماد بی‌جا به هویت‌های جعلی در فضای مجازی تاکنون مبنای بسیاری از جرایم و سوءاستفاده ها قرارگرفته است، گفت: در فضای مجازی به هیچ عنوان به هویت اعلامی و تصاویر مورد استناد و استفاده طرف مقابل اعتماد نکنند چه بسا گرگی در لباس میش در کمین کوچکترین فرصت برای دریدن آبروی افراد و سوء استفاده هایی به انحاء مختلف نشسته باشد.

Share/Save/Bookmark
مرجع : خبرگزاری ایسنا
کلمات کليدی: شاهرود ، پلیس فتا ، تصاویر شخصی بانوان