زمزمه‌های افزایش ۲۵ میلیونی قیمت یک خودرو
تاریخ انتشار : شنبه ۲۱ بهمن ۱۳۹۶ ساعت ۱۴:۰۲
کد مطلب: 97231
 
با توجه به افزایش نرخ ارز در هفته های اخیر و بالا رفتن هزینه های تولید ، زمزمه های افزایش قیمت سراتو آپشنال تولید سایپا شروع شده است.
 با توجه به افزایش نرخ ارز در هفته‌های اخیر و بالا رفتن هزینه‌های تولید، زمزمه‌های افزایش قیمت سراتو آپشنال تولید سایپا شروع شده است.

یک منبع آگاه که خواست نامش فاش نشود در این خصوص گفت:: با افزایش نرخ ارز که در ماه‌های اخیر حدود ۲۵ درصد رشد داشته و همچنین افزایش هزینه‌های تولید در حال حاضر قیمت تمام شده سراتو بالاتر از قیمت فروش است و سایپا درخواست افزایش قیمت این محصول را دارد و به احتمال قوی از اردیبهشت ۹۷ سراتو آپشنال سایپا ۲۵ میلیون تومان گرانتر خواهد شد.

این منبع آگاه افزود: سراتو وارداتی در حال حاضر بالاتر از ۲۰۰ میلیون تومان در بازار فروخته میشود در حالی که به غیر از رخ جدید و چند آپشن اضافه، از نظر فنی چیزی بیشتر از سراتو تولید سایپا ندارد.

وی تصریح کرد: با توجه به اینکه قطعات خودرو‌های مونتاژی از جمله سراتو به صورت CKD و با ارز وارد میشوند، تغییر قیمت ارز بر روی قیمت فروش آن‌ها تاثیر مستقیم دارد و سایپا چاره‌ای جز افزایش قیمت خودرو‌های مونتاژی خود ندارد و افزایش قیمت پس از عید با وضعیت فعلی نرخ ارز قطعی به نظر می‌رسد.
Share/Save/Bookmark
مرجع : خبرفوری
کلمات کليدی: افزایش قیمت ، خودرو ، سایپا