۱۲ سانتی‌متر برف، زندگی را در پاریس مختل کرد
تاریخ انتشار : پنجشنبه ۱۹ بهمن ۱۳۹۶ ساعت ۱۴:۳۰
کد مطلب: 97157
 
بارش برف در پاریس و سرما و یخبندان، حمل و نقل عمومی در پاریس و مناطق اطراف آن با اختلال مواجه کرد.
به گزارش بخش تصویری خبرگزاری‌ای پی تی، بارش برف باعث شد تا بخش حمل و نقل عمومی در پاریس و مناطق اطراف آن تعطیل شود و صد‌ها نفر از مردم و مسافران مجبور به ترک خودرو‌های خود در خیابان‌ها و پناه بردن به محل‌های اسکان اضطراری برای گذراندن شب سرد و یخبندان در این شهر و مناطق اطراف آن شدند.

در پی بارش برف ۱۲ سانتیمتری در خیابان‌های یخ زده پاریس تردد در این شهر به کمترین حد خود رسیده و مقامات از مردم خواسته اند که خودرو‌های خود را بیرون نیاورند. این درحالی است که برف سنگین خدمات برخی تراموا و خطوط راه آهن را نیز متوقف کرده و خدمات اتوبوسرانی تقریبا به طور کامل تعطیل شده است.

مقامات پاریس برای حدود ۶۰۰ نفری که در منطقه پاریس بزرگ در برف و یخبندان گرفتار شده اند ده‌ها پناهگاه موقت بر پا کرده، اما با این حال حدود ۷۰۰ نفر مجبور شدند شب را در ایستگاه‌های قطار بگذرانند. حدود ۲۳۰ نفر هم به علت لغو پرواز خود شب را در فرودگاه اورلی گذراندند.

پرواز‌ها از فرودگاه اورلی و شارل دوگل پاریس همچنان با اختلال مواجه است و بسیاری از پرواز‌های با تاخیر صورت می‌گیرد. در فرودگاه شارل دوگل، مقامات از بلندگو‌ها به مسافران اعلام کرده اند که تمام قطار‌های به حومه پاریس حداقل برای چند ساعت لغو شده است. تعدادی از مسافران هم در ترمینال راه آهن بلاتکلیف هستند.

عملیات تخلیه ۱۵۰۰ تا ۲۰۰۰ نفری که در بزرگراه جنوب پاریس گرفتار شده اند در جریان است و بسیاری از رانندگان به اینکه این بزرگراه از قبل بسته اعلام نشده معترض هستند.

هواشناسی فرانسه پیش بینی کرده که دما به پایین‌تر از حد موجود خواهد آمد و برف سنگین شرایط را بدتر از این خواهد کرد.

سخنگوی وزارت کشور فرانسه اعلام کرد که وضعیتی استثنایی است و مردم از وسایل نقلیه شخصی خود استفاده نکنند.

برف و یخبندان باعث شده که ۲۵ اداره در سراسر نیمه شمالی فرانسه در وضعیت فوق العاده به سر ببرند. انتظار می‌رود بارش برف از روز جمعه بار دیگر این کشور را تحت تاثیر خود قرار دهد.

پلیس پاریس از مردم خواسته است که اتومبیل‌های خود را بیرون نیاورند تا ترافیک به وجود نیاید و خدمات نجات و نیز تردد کامیون‌ها تسهیل شود.

پلیس همچنین بزرگراه‌های اطراف پاریس را بر روی کامیونت‌ها بسته است و شرکت‌های راه آهن از مشتریان خود خواسته اند در صورت امکان، سفر خود را به تعویق بیندازند.

علاوه بر این، اتوبوس‌های مدارس هم در چندین ناحیه در اطراف پاریس و دیگر مناطق شمالی و مرکزی فرانسه خدمات دهی خود را متوقف کرده اند.
Share/Save/Bookmark
مرجع : العالم
کلمات کليدی: بارش برف ، پاریس ، حمل و نقل عمومی ، یخبندان