کوبا به دیپلمات بلندپایه آمریکایی اجازه ورود داد!؟
تاریخ انتشار : پنجشنبه ۱۹ بهمن ۱۳۹۶ ساعت ۰۹:۰۰
کد مطلب: 97142
 
یک مقام دولت آمریکا اعلام کرد که کوبا به دیپلمات بلندپایه آمریکایی برای هدایت سفارتخانه این کشور در هاوانا روادید اعطاء کرد.
 یک مقام دولت آمریکا اعلام کرد که کوبا به دیپلمات بلندپایه آمریکایی برای هدایت سفارتخانه این کشور در هاوانا روادید اعطاء کرد.

به گزارش رویترز، یک مقام دولت آمریکا اعلام کرد که دولت کوبا به یک دیپلمات بلندپایه آمریکایی برای هدایت سفارتخانه این کشور در هاوانا اجازه ورود داده است.

اعطای روادید به این دیپلمات آمریکایی نشانه‌ای از تمایل دو کشور به حفظ خطوط ارتباطی با وجود تیره شدن روابط دوجانبه پس از راهیابی «دونالد ترامپ» به کاخ سفید است.

«فیلیپ گلدبرگ» این دیپلمات آمریکایی ظرف روز‌های آینده به عنوان کاردار در سفارت آمریکا در پایتخت کوبا- هاوانا- به انجام وظایف می‌پردازد.

یک مقام دولت آمریکا که خواست نامش فاش نشود؛ گفت که «گلدبرگ احتمالاً حدود شش ماه در این سمت باقی می‌ماند؛ گرچه مدت زمان تصدی این مقام، قطعی نیست».

بدین ترتیب، فیلیپ گلدبرگ بلندپایه‌ترین مأمور در بخش سرویس خارجی آمریکا است که بع عنوان کاردار در هاوانا فعالیت می‌کند. این واقعیت که واشنگتن دیپلماتی را در این سطح انتخاب می‌کند- یکی از بلندپایه‌ترین دیپلمات‌های فعال آمریکا- و اینکه مقامات هاوانا وی را می‌پذیرد؛ نشاندهنده تمایل دو کشور برای حفظ خطوط ارتباطی است.

وزارت امور خارجه آمریکا و کوبا تاکنون از اظهارنظر در این باره خودداری کرده اند.

شایان ذکر است که فیلیپ گلدبرگ پیش از این به عنوان سفیر آمریکا در فیلیپین، رئیس هیأت نمایندگی آمریکا در کوزوو و معاون وزیر خارجه آمریکا در حوزه اطلاعات و تحقیق فعالیت کرده است.
Share/Save/Bookmark
مرجع : مهر
کلمات کليدی: فیلیپ گلدبرگ ، دیپلمات آمریکایی ، کوبا ، سفارت آمریکا