علی نصیریان: به مسائل سیاسی روز بی‌تفاوت نیستم
تاریخ انتشار : چهارشنبه ۱۸ بهمن ۱۳۹۶ ساعت ۱۴:۵۸
کد مطلب: 97105
 
نشست خبری فیلم سینمایی "امپراطور جهنم" به کارگردانی "پرویز شیخ طادی" امروز در پردیس سینمایی ملت کاخ رسانه‌ها با اجرای محمود گبرلو آغاز شد.
نشست خبری فیلم سینمایی "امپراطور جهنم" به کارگردانی "پرویز شیخ طادی" امروز در پردیس سینمایی ملت کاخ رسانه‌ها با اجرای محمود گبرلو آغاز شد.

نشست خبری فیلم سینمایی "امپراطور جهنم" به کارگردانی "پرویز شیخ طادی" دیروز سه شنبه در پردیس سینمایی ملت کاخ رسانه‌ها با اجرای محمود گبرلو برگزار شد.

در این نشست علی نصیریان بازیگر نقش اول این فیلم حضور داشت. علاوه بر نصیریان، حبیب دهقان نسب، صبا کمالی، یعقوب غفاری، کوروش زارعی سایر بازیگران و دیگر عوامل فیلم امپراطور جهنم حضور داشتند.

علی نصیریان در ابتدای این نشست درباره حضور خود در این فیلم گفت: برای من نقش و ساختار نقش مهم است. من بر اساس کار قبلی که با پرویز شیخ طادی داشتم این فیلم را پذیرفتم. من به دنبال مسائل سیاسی نیستم بلکه به عنوان یک بازیگر کار خود را انجام می‌دهم. البته نمی‌گویم به مسائل سیاسی بی تفاوتم به عنوان مثال تمام معنا و مفاهیم فیلم شکارچی شنبه برای من با ارزش بود.

وی افزود: شیخ طادی بسیار پژوهشگرانه با مسائل برخورد می‌کند. یعنی نگاه دقیق و تحقیق محوری در سینما داشته و ریشه‌ها را به خوبی شناسایی کرده و براساس شخصیت بازیگران را انتخاب می‌کند. اینکه من کار‌های سیاسی را انتخاب میکنم به خود کار بر می‌گردد. سیاسی بودن و یا نبودن اثر برای من مهم نیست. آنچه برای من مهم بوده ساختار و خود مضمون کار است.

شیخ طادی درباره داستان فیلم جدید خود گفت: فیلم امپراطور جهنم در ادامه شکارچی شنبه بوده و سری سوم فیلم هم با همین مضمون ساخته خواهد شد.

کوروش زارعی درباره حضورش در این فیلم گفت: من متاسفم که بخش‌های اصلی بازی من از فیلم شود. تا آنجا که می‌دانم بیشتر بخش‌های سوریه از فیلم حذف شده است. اگر می‌گذاشتند فیلم اصلی ساخته شود تاثیرات بسیار زیادی نه تنها در خاورمیانه بلکه جهان می‌گذاشت.

خزایی درباره ساخت این فیلم گفت: پرویز شیخ طادی سال‌ها پیش فیلمنامه را به من داد و من چهار سال به دنبال سرمایه بودم، اما هیچکس پشت ما نایستاد. این فیلم با سرمایه شخصی ساخته شد و فیلمنامه اش حدوداً ۲۷ بار بازنویسی شد. این فیلمی که امروز در پردیس ملت اکران شد فیلم ما نیست. آن وقت آقای افزوغ می‌گوید چرا این فیلم باید به جشنواره بیاید. من سوالم این است که آقای افروغ چه درکی از سینما دارند. اگر می‌خواهند فیلم در موضوع نسازیم بگویید نسازید، اما خیالتان راحت که دیگر چنین فیلم نخواهیم ساخت. دوستان آسوده بخوابید که دیگر چنین فیلمی نخواهیم ساخت. فیلم امپراطور جهنم به شدت دچار حذفیات شده است پس نباید انتظار فیلمی خوب را داشت.
Share/Save/Bookmark
مرجع : میزان
کلمات کليدی: شیخ طادی ، شکارچی شنبه ، امپراطور جهنم ، علی نصیریان