خبر خوش برای زائران اربعین
تاریخ انتشار : سه شنبه ۱۷ بهمن ۱۳۹۶ ساعت ۱۴:۱۳
کد مطلب: 97049
 
با نظر مجلس زائرين اربعين كه از تاريخ 3 مهرماه لغايت 22 آبان 1397 از مرزهاي زميني به مقصد كشور عراق از كشور خارج مي شوند از پرداخت عوارض خروج معاف هستند.
نمایندگان مجلس شورای اسلامی در نشست علنی امروز سه شنبه ۱۷ بهمن پارلمان با تصویب بند الحاقی ۳ بخش «ز» تبصره ۱۱ بودجه ۹۷ کل کشور مقرر کردند که در سال ۱۳۹۷ عوارض خروج از کشور برای زائرین عتبات براساس قانون بودجه سال ۱۳۹۶ أخذ شود.

بر این اساس، زائرین اربعین که از تاریخ ۳ مهرماه ۱۳۹۷ لغایت ۲۲ آبان ۱۳۹۷ از مرز‌های زمینی به مقصد کشور عراق از کشور خارج می‌شوند از پرداخت عوارض خروج معاف هستند.

نمایندگان مجلس همچنین بند الحاقی ۲ این بخش از بودجه ۹۷ را که وزارتخانه‌های جهادکشاورزی و راه و شهرسازی را مکلف می‌کرد «قیمت کارشناسی روز اراضی بالاتر از یک هزار متر مربع دولتی شهری و بالاتر از یک هکتار اراضی منابع طبیعی را، که از سال ۱۳۶۰ به اشخاص حقیقی و حقوقی واگذار و دریافت کنندگان آن اقدامی روی اراضی انجام نداده و یا بر خلاف کاربری اراضی موصوف اقدام و یا متناسب با اراضی مزبور در آن اعیانی احداث ننموده‌اند، دریافت و به حساب درآمد عمومی نزد خزانه‌داری کل واریز نمایند» جهت بررسی دقیق‌تر و رفع ابهامات به کمیسیون تلفیق بازگشت دادند.
Share/Save/Bookmark
مرجع : خبرگزاری فارس
کلمات کليدی: نمایندگان مجلس ، زائران اربعین ، عوارض خروج از کشور