تحلیل قطری‌ها از چرایی جدایی شهباززاده
تاریخ انتشار : پنجشنبه ۱۲ بهمن ۱۳۹۶ ساعت ۱۱:۳۷
کد مطلب: 96672
 
یک روزنامه قطری جدایی عجیب «سجاد شهباززاده» بازیکن سابق استقلال از تیم فوتبال قطر را تحلیل کرد.
سجاد شهباززاده پس از ناکامی در استقلال قرارداد خود را با این تیم فسخ و راهی تیم قطر شد اما در آنجا هم بدشانسی آورد و از لیست این تیم قطری خط خورد.

 
روزنامه الوطن در شماره امروز (پنجشنبه) خود نوشت: هرج‌ومرجی که در تیم قطر اس سی رخ داده است آیا همچنان ابعاد بیشتری خواهد یافت. اتفاقی که در زمان نقل‌وانتقالات در تیم قطر اس سی رخ داده سریع‌ترین خروج یک بازیکن از فهرست یک تیم در لیگ ستارگان قطر است. بازیکنی که (سجاد شهباززاده) هنوز 2 بازی‌اش را به پایان نرسانده کنار گذاشته می‌شود. شهباززاده در 2 بازی برابر المرخیه که با پیروزی به پایان رساند و تساوی با العربی برای تیم قطر اس سی بازی کرد.

 
در ادامه این تحلیل آمده است: نمی‌دانیم بر اساس چه معیارهایی سجاد شهباززاده برای انتقال به تیم قطر اس سی انتخاب شد و تحت چه استانداردهایی یک روز پس از شرکت در تست‌های پزشکی برای این تیم به میدان رفت. آیا او همان ناجی تیم قطر اس سی برای تغییر وضعیت این تیم در فصل نقل‌وانتقالاتی تا پایان فصل بود. عبدالله مبارک، سرمربی تیم قطر اس سی می‌گوید که سجاد شهباززاده 2 هفته قبل بهترین انتخاب ما بود و سپس گزینه بهتری را پیدا کردیم. لوئیز خیمینز بازیکن موثرتری است که به فوتبال قطر خو پیدا کرده است. حالا چرا این بازیکن پیش از جستجوی باشگاه قطر اس سی در خارج از قطر جذب نشد و مورد اعتماد مبارک قرار نگرفت.

 
روزنامه الوطن سپس با انتقاد از نحوه جدایی شهباززاده نوشت: چگونه می‌توانید بازیکنی که هنوز 2 بازی را هم به پایان نرسانده است ارزیابی کنید. اتمسفری لیگ و تیمی که با تیم و لیگ کشورش متفاوت است. ساده‌ترین منطق فوتبال این است که هر بازیکنی برای هماهنگ‌شدن با تیمش نیاز به زمان دارد تا بتواند پتانسیل‌های خود را نشان دهد. حتی اگر معروف‌ترین بازیکنان را هم جذب کنید به چیزهایی که می‌خواهید در چند روز دست نخواهید یافت. نمونه روشن این قضیه هم انتقال کوتینیو از لیورپول به بارسلونا است. البته می‌دانیم که تیم قطر اس سی بارسلونا نیست!
Share/Save/Bookmark
کلمات کليدی: شهباززاده