هشدار شدیداللحن رئیس‌جمهور مصر به مخالفانش
تاریخ انتشار : پنجشنبه ۱۲ بهمن ۱۳۹۶ ساعت ۱۵:۴۵
کد مطلب: 96649
 
رئیس‌جمهوری مصر که با کنار زدن تمامی رقیبان سیاسی‌اش انتخابات آتی مصر را به رقابتی با نتیجه از پیش‌معلوم تبدیل کرده روز چهارشنبه به مخالفانش که انتخابات را تحریم کرده‌اند هشدار داد.
عبدالفتاح السیسی، رئیس‌جمهور مصر روز چهارشنبه به رقیبان سیاسی‌اش که قصد دارند حکومتش را به چالش بکشند هشدار داد.

به نوشته رویترز، رئیس‌جمهور مصر این اظهارات را یک روز بعد از درخواست رهبران مخالف دولت برای تحریم انتخابات ریاست‌جمهوری مصر که قرار است ۲۶ تا ۲۸ مارس (ششم تا هشتم فروردین‌ماه) برگزار شود، مطرح کرد.

وی با اشاره غیرمستقیم به اعتراضات سال ۲۰۱۱ که به سرنگونی «حسنی مبارک»، دیکتاتور سابق مصر منجر شد گفت: «حواستان باشد. اتفاقی که هفت یا هشت سال پیش افتاد دوباره در مصر تکرار نخواهد شد.»

السیسی که در مراسم افتتاح یک میدان گازی حضور داشت در ادامه گفت: «چیزی که آن موقع موثر واقع نشد، الان هم موثر نخواهد بود... مثل اینکه من را خوب نمی‌شناسید.»

بیش از ۱۵۰ سیاستمدار و فعال سیاسی مصر روز سه‌شنبه از مردم کشورشان خواستند از شرکت در انتخاباتی که السیسی و یکی از حامیانش تنها رقیبان آن هستند خودداری کنند.

«حمدین صباحی»، رهبر جریان «الشعبی» که در انتخابات سال ۲۰۱۴ رقیب «السیسی» در انتخابات ریاست‌جمهوری مصر بود یکی از کسانی بود که درخواست تحریم انتخابات را مطرح کرد.

«حشام جنینه»، رئیس سابق سازمان حسابرسی مصر که از «سامی عنان»، از اعضای ارشد نیرو‌های مسلح این کشور حمایت کرده بود، یکی دیگر از فعالان طرفدار تحریم انتخابات است.

نیرو‌های امنیتی مصر هفته گذشته «سامی عنان» را به اتهام «اعلام نامزدی در انتخابات بدون کسب موافقت لازم، جعل اسناد رسمی و تحریک مردم علیه نیرو‌های مسلح» بازداشت شد.
Share/Save/Bookmark
مرجع : خبرگزاری فارس
کلمات کليدی: هشدار سیسی ، رئیس جمهور مصر ، مخالفان ، مصر