سرما و کولاک در جاده‌های کشور/ آخرین وضعیت جوی و ترافیکی راه‌ها در یکشنبه 8 بهمن 96
تاریخ انتشار : يکشنبه ۸ بهمن ۱۳۹۶ ساعت ۱۴:۰۴
کد مطلب: 96372
 
برف و باران بسیاری از جاده های اصلی را مسدود کرده و تردد در برخی دیگر فقط با زنجیر چرخ امکان پذیر است.
سرویس جامعه خبرایرانی، هم‌اکنون با کمک سربازان نیروی انتظامی محور قم – تهران باز شد.

در حال حاضر ماشین برف‌روب جاده قم به تهران را باز کرده و سربازان نیروی انتظامی به مردم کمک کرده‌اند و خودروهای آنها را از داخل برف بیرون کشاندند. این در حالی است که بعضی از خودروها به دلیل اتمام سوخت و یا یخ زدن رادیاتور کنار جاده گرفتار هستند.

گفتنی است از ساعت ۱۰ شب گذشته محور قم - تهران بر اثر بارش حدود یک متر برف اتوبان قم – تهران کاملا قفل شده بود.

--------------------------------------------------

تکمیلی/ فهرست جاده هایی که به دلیل بارش برف بسته شده است.

محور پونل-خلخال، واقع در استان گیلان

آزاد راه زنجان - قزوين، واقع در استان زنجان

محور طارم - زنجان، واقع در استان زنجان

محور قديم رشت - قزوين، واقع در استان قزوين

آزاد راه قزوين - رشت، واقع در استان قزوين

محور ساوه – بوئين زهرا، واقع در استان مركزي

محور هراز ( تهران – آمل و بالعكس )، واقع در استان هاي تهران و مازندران

محور تهم – چورزق - زنجان، واقع در استان زنجان، از مورخ ۷ بهمن ۹۶ تا اطلاع بعدی، به دلیل بارش برف و عدم ایمنی کافی مسدود می باشد.

محور قزوين - همدان، واقع در استان قزوين، از مورخ ۷ بهمن ۹۶ تا اطلاع بعدی، به دلیل بارش برف و عدم ایمنی کافی مسدود می باشد.

آزاد راه تهران - قم، واقع در استان تهران، از مورخ ۷ بهمن ۹۶ تا اطلاع بعدی، به دلیل بارش برف و عدم ایمنی کافی مسدود می باشد.

آزاد راه ساوه - تهران، واقع در استان مركزي، از مورخ ۸ بهمن ۹۶ تا اطلاع بعدی، به دلیل بارش برف و عدم ایمنی کافی مسدود می باشد.

محور كندوان ( كرج – چالوس و بالعكس )، واقع در استانهاي البرز و مازندران، از مورخ ۸ بهمن ۹۶ تا اطلاع بعدی، به دلیل بارش برف و عدم ایمنی کافی مسدود می باشد.

-------------------------------------------------------

سخنگوی سازمان راهداری و حمل و نقل جاده ای گفت: محورهای شریانی آزاد راه زنجان - قزوین ، قزوین- رشت محور قدیم قزوین - رشت، هراز، ساوه - بوئین زهرا، محور قزوین - همدان، تهران - قم، مسیر تهران- ساوه و کرج - چالوس با بارش برف بسته شده است.

یاسر خالدی افزود: در محورهای غیر شریانی نیز محورهای شمشک - دیزین، اولنگ - شاهرود، سی سخت - سمیران، طارم- زنجان، گنج نامه - تویسرگان و پونل - خلخال بسته شده است.

وی ادامه داد: بیشترین گره ترافیکی در آزاده راه تهران - کرج حد فاصل گرمدره است که علت اصلی آن نیز نداشتن امکانات زمستانی رانندگان است.

خالدی گفت: در حال حاضر ترافیک در آزاد راه تهران - کرج حدفاصل وردآورد تا پل کَلاک سنگین است.

وی گفت: در آزاد راه قم - تهران نیز در محدوده نعل بندان حدفاصل حسن آباد تهران و در آزاد راه تهران - ساوه محدوده رود شور ترافیک سنگین است.

سخنگوی سامانه 141 افزود: به لحاظ جوی در برخی از محورهای ارتباطی تهران، اصفهان، زنجان، قم، البرز، کردستان، لرستان، سمنان، خراسان جنوبی، خراسان شمالی و خراسان رضوی، گیلان، کرمانشاه و مازندران بارش وجود دارد که در مناطق کوهستانی به صورت برف است.
Share/Save/Bookmark