نرخ طلا در دی ماه چقدر گران شد؟
تاریخ انتشار : پنجشنبه ۵ بهمن ۱۳۹۶ ساعت ۱۱:۲۸
کد مطلب: 96264
 
بررسی روند نرخ طلا در ماه گذشته نشان می‌دهد که طلای داخلی و طلای جهانی با روند افزایشی روبرو شده‌اند به‌طوری‌که هر گرم طلای ۱۸ عیار در این بازه زمانی حدود ۵۰۰۰ تومان افزایش قیمت پیدا کرده است.
بررسی روند نرخ طلا در ماه گذشته نشان می‌دهد که طلای داخلی و طلای جهانی با روند افزایشی روبرو شده‌اند به‌طوری‌که هر گرم طلای ۱۸ عیار در این بازه زمانی حدود ۵۰۰۰ تومان افزایش قیمت پیدا کرده است.

بازار طلای داخلی در ماه گذشته وضعیت بی‌سابقه‌ای را تجربه کرد و در طول ماه با روند صعودی قیمت همراه شد، افزایش قیمتی که برای طلای داخلی در این ماه رقم خورد رکوردشکنی برای طلا به حساب می‌آید.

طلا در ماه‌های گذشته در مجموع وضعیت نسبتا با ثباتی را پشت سرگذاشته بود و در بیشتر ایام سال کمتر از ۱۳۰ هزار تومان قیمت داشت، اما دی، ماه پرتلاطمی برای طلا رقم خورد.

در نخستین روز‌های دی ماه هر گرم طلای ۱۸ عیار حدود ۱۲۹ هزار تومان عرضه شد. در روز‌های بعد این نوع طلا به سرعت از مرز ۱۳۰ هزار تومان عبور کرد و در همان دهه اول دی ماه به ۱۳۴ هزار تومان رسید.

بعد از دهه اول ماه طلا به روند صعودی خود ادامه داد و در میانه ماه به ۱۴۰ هزار تومان رسید که بالاترین قیمت برای طلای ۱۸ عیار تا این مقطع زمانی به حساب می‌آید.

پس از آن در روز‌های بعد روند طلای ۱۸ عیار معکوس شد و به ۱۳۶ هزار تومان کاهش یافت، اما مجددا در روز‌های بعد دوباره روند حرکتی طلا مجددا صعودی شد و به ۱۴۰ هزار تومان رسید.

در ادامه ماه روند صعودی طلا ادامه پیدا کرد به‌طوری‌که در آخرین روز از ماه بر روی ۱۴۴ هزار تومان ایستاد که بالاترین نرخ برای هر گرم طلای ۱۸ عیار در سال جاری به حساب می‌آید.

بررسی روند قیمت هر گرم طلای ۱۸ عیار در دی ماه نشان می‌دهد که این نوع طلا حدود ۵۰۰۰ تومان افزایش قیمت پیدا کرده است که بالاترین جهش قیمتی در یک ماه برای طلای ۱۸ عیار در سال ۱۳۹۶ بوده است.

این شرایط در حالی برای طلای ۱۸ عیار رقم خورده است که اونس طلا هم در همین بازه زمانی با روند صعودی قیمت مواجه شده است. اونس طلا در این ماه در شروع ماه ۱۲۷۴ دلار قیمت داشت و در انتهای ماه به ۱۳۴۰ دلار رسید.

در مجموع ماه گذشته برای طلای داخلی و طلای جهانی ماهی همراه با صعودی قیمت بوده است به‌طوری‌که صعود قیمت جهانی طلا بازار داخلی را هم تحت تاثیر قرار داد و در کنار افزایش قیمت ارز در ماه گذشته عاملی برای افزایش قیمت سکه نیز شد.
Share/Save/Bookmark
مرجع : خبرگزاری ایسنا
کلمات کليدی: نرخ طلا ، گرانی طلا ، دی ماه ، بازار طلا