خبر جهرمی از مدل جدید تامین مالی کسب و کارهای نوپا
تاریخ انتشار : شنبه ۲۳ دی ۱۳۹۶ ساعت ۱۱:۱۶
کد مطلب: 95341
 
وزیر ارتباطات از مدل جدید تامین مالی کسب و کارهای نوپا خبر داد و گفت: تامین مالی جمعی در بورس صورت می گیرد.
جواد آذری جهرمی از مدل جدید تامین مالی کسب و کار‌های نوپا خبر داد و گفت: تامین مالی جمعی در بورس صورت می‌گیرد.

وی افزود: بر اساس این طرح، افراد می‌توانند ایده‌های خود را در بورس عرضه کرده و منابع مالی پروژه را از طریق پول‌های خرد که عموما ده تا ۵۰ میلیون تومان است و در آینده هم افزایش سرمایه صورت می‌گیرد.

به گفته آذری جهرمی، این تامین مالی جمعی از سه طریق سرمایه گذاری اعانه‌ای یا نذر اشتغال، شراکت و دریافت سهم شرکت استارتاپ و سرمایه گذاری برای دریافت بخشی از کالا‌های تولیدی شرکت استارتاپی در آینده صورت می‌گیرد.

وی افزود: ایران ظرفیت‌های بالایی در حوزه کسب و کار‌های آی تی محور دارد و البته تامین مالی یکی از مشکلات آن‌ها است که تلاش شده با طراحی چنین مدل‌هایی تامین سرمایه مورد نیاز آن‌ها صورت گیرد.

وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات افزود: امروز در دنیا اقتصاد دیجیتال یکی از محور‌های اقتصادی در نظر گرفته شده است که بر این اساس استراتژی اقتصاد دیجیتال کشور در حال طراحی است و گام‌های آخر را می‌گذراند.

وی تصریح کرد: بعد از تدوین نهایی، این استراتژی باید به تصویب هیات دولت برسد.

این عضو کابینه یازدهم افزود: طرح تکاپو از سوی وزارت کار نیز اجرایی شده است که به نظر می‌رسد بخشی از اشتغالزایی را پوشش دهد؛ البته سال گذشته نیز صندوق سرمایه گذاری‌های خطرپذیر نیز اجرایی شده و در بورس مصوب و ابلاغ شده است.
Share/Save/Bookmark
مرجع : خبرگزاری تسنیم
کلمات کليدی: وزیر ارتباطات ، وزیر اقتصاد ، کسب و کارهای نوپا ، تامین مالی ، بورس