آمار جانباختن سرنشینان نفتکش قطعی نیست
تاریخ انتشار : سه شنبه ۱۹ دی ۱۳۹۶ ساعت ۱۳:۵۶
کد مطلب: 95125
 
مدیرعامل سازمان بنادر و دریانوردی گفت: هنوز نمی‌توان درباره احتمال جانباختن سرنشینان نفتکش ایرانی آمار قطعی داد.
محمد راستاد با بیان اینکه یک جسد پیرامون نقتکش ایرانی که با کشتی باری چینی مورد تصادم قرار گرفته بود در سطح آب یافت شد افزود:جسد یافت شده از بین مفقودین ۳۲ خدمه نفتکش برای شناسایی در حال انتقال به بندر شانگ‌های است.

وی یادآور شد: بعد از تصادم نفتکش ایرانی و کشتی باری چینی، به علت حجم زیاد آتش، امکان نزدیک شدن به این نفتکش وجود ندارد و کماکان حریق و انفجار روی این شناور ادامه دارد.

وی با بیان اینکه عملیات اطفاء حریق نفت‌کش ایرانی سانچی ادامه دارد، گفت: در حال حاضر شناور‌های امداد و نجات پیرامون کشتی حضور دارند، اما عملیات اطفاء حریق و امداد و نجات به سختی انجام می‌شود. به علت وجود حریق و مواد نفتی در سطح آب، امکان مهار آتش وجود ندارد و تا شعاع یک‌هزار متری آتش شعله‌ور است.

وی اضافه کرد: کشور چین با همکاری کره جنوبی همه توان خود را برای امداد و نجات انجام داده است و این روند همچنان ادامه دارد.

معاون وزیر راه و شهرسازی یادآور شد:مدیرکل امور دریایی سازمان بنادر و دریانوردی با تیم همراه به محل حادثه اعزام شد تا ارزیابی‌های اولیه از وقوع حادثه انجام شود، همچنین در تهران هم کمیته بررسی حادثه تشکیل شده تا به موضوعات و جوانب مختلف این حادثه رسیدگی شود و این کار تا تعیین تکلیف همه سرنشینان نفتکش سانچی ادامه دارد.
Share/Save/Bookmark
مرجع : خبرگزاری تسنیم
کلمات کليدی: سازمان بنادر و دریانوردی ، نفتکش ایرانی ، حادثه نفتکش ، اطفاء حریق