اجاره‌بها در تهران ۲۵ درصد بالا رفت +نمودار
تاریخ انتشار : دوشنبه ۱۸ دی ۱۳۹۶ ساعت ۱۳:۱۷
کد مطلب: 95049
 
وزارت راه و شهرسازی از افزایش ۲۵ درصدی اجاره‌بها در تهران در آذرماه امسال خبر داد.
گزارش رسمی وزارت راه و شهرسازی نشان می‌دهد متوسط اجاره بهای یک متر مربع آپارتمان درمناطق بیست و دوگانه شهر تهران در آذرماه امسال به ۲۸۹ هزار ریال رسیده که نسبت به رقم مدت مشابه سال قبل ۲۵ درصد افزایش نشان می‌دهد. متوسط اجاره بهای یک متر مربع آپارتمان درمناطق بیست و دوگانه شهر تهران در آذرماه سال گذشته ۲۳۲ هزار ریال بود.

به عبارت ساده‌تر در آذرماه سال گذشته اجاره‌بهای یک واحد آپارتمان ۵۰ متری در سطح تهران به طور متوسط ماهانه یک میلیون و ۱۶۰ هزار تومان بود، اما همان واحد در سال آذرماه سال جاری یک میلیون و ۴۴۵ هزار تومان اجاره رفته است.
 
اجاره‌بها در تهران ۲۵ درصد بالا رفت +نمودار

آمار وزارت راه و شهرسازی با آمار بانک مرکزی کاملا متناقض است. بانک مرکزی در گزارش جدید خود ادعا کرده که در آذر ماه سال ۱۳۹۶ شاخص کرایه مسکن اجاری در شهر نسبت به ماه مشابه سال قبل ۱۰.۸ درصد افزایش پیدا کرده است.

مشخص نیست فاصله ۱۴ درصدی آمار بانک مرکزی و وزرات راه و شهرسازی درباره میزان افزایش اجاره‌بها در تهران به چه دلیل است؟ با چنین تفاوت‌هایی آیا می‌توان به آمار‌های دستگاه‌های دولتی اتکا کرد؟ اساسا مسئولان دولت برای تصمیم‌گیری درباره بازار مسکن کدام آمار را مدنظر قرار خواهند داد؟
Share/Save/Bookmark
مرجع : مشرق
کلمات کليدی: اجاره بها ، بازار مسکن ، وزارت راه و شهرسازی ، آمار بانک مرکزی