نیکلی هیلی، کره شمالی را تهدید کرد
تاریخ انتشار : دوشنبه ۱۸ دی ۱۳۹۶ ساعت ۰۹:۱۵
کد مطلب: 94992
 
سفیر آمریکا در سازمان ملل گفت: ما می خواهیم همیشه به کره شمالی یادآوری کنیم که ما هم می توانیم شما را نابود کنیم، بنابراین بهتر است در خصوص استفاده از کلمات و رفتارتان بسیار مراقب باشید.
 سفیر آمریکا در سازمان ملل مدعی شد که اظهارات دونالد ترامپ رئیس جمهور آمریکا در مورد در اختیار داشتن کلید هسته ای بزرگتر از کلید هسته ای «کیم جونگ اون» رهبر کره شمالی موجب شده است تا کیم به خطرات رویارویی هسته ای پی ببرد.

«نیکلی هیلی» در گفتگو با شبکه تلویزیونی «ای بی سی» در واکنش به اظهارنظر «جو بایدن» در خصوص این اظهارات ترامپ و توئیت های وی در این باره گفت: «فکر می کنم که ترامپ باید همیشه کاری کند که کیم حواسش جمع باشد. خیلی مهم است که ما هیچ وقت به او اجازه ندهیم که آنقدر متکبر باشد که اگر یک جنگ هسته ای را شروع کرد واقعیت آنچه را که روی خواهد داد درک نکند.»

وی افزود: «ما می خواهیم همیشه به کره شمالی یادآوری کنیم که ما هم می توانیم شما را نابود کنیم، بنابراین بهتر است در خصوص استفاده از کلمات و رفتارتان بسیار مراقب باشید».

هیلی همچنین ادامه داد که کره شمالی باید متوجه باشد که آمریکا فشار بر کیم را کاهش نخواهد داد.

گفتنی است که کیم جونگ اون رهبر کره شمالی هفته گذشته طی سخنانی اعلام کرد که کلید هسته ای همیشه بر روی میز وی قرار دارد.

دونالد ترامپ رئیس جمهوری آمریکا نیز طی توئیتی در واکنش به این اظهارات رهبر کره شمالی گفت که کلید هسته ای آمریکا که در اختیار او قرار دارد بزرگتر و قویتر است.

این سخنان ترامپ باعث انتقاداتی از جمله از طرف «جو بایدن» معاون سابق رئیس جمهوری آمریکا شد که گفت: توئیت ترامپ موجب شد تا متحدان آمریکا اعتماد خود را به واشنگتن از دست بدهند.

Share/Save/Bookmark
مرجع : خبرگزاری مهر
کلمات کليدی: نیکی هیلی ، کره شمالی ، ترامپ ، آمریکا