موافقت مجلس با وام ۱۵ میلیونی ازدواج
تاریخ انتشار : دوشنبه ۱۸ دی ۱۳۹۶ ساعت ۰۹:۱۵
کد مطلب: 94991
 
عضو کمیسیون اجتماعی مجلس، گفت: جو کمیسیون تلفیق و مجلس نسبت به افزایش وام ازدواج از ۱۰ به ۱۵ میلیون مثبت است.
 رسول خضری عضو کمسیون اجتماعی مجلس شورای اسلامی، با بیان اینکه دولت در بودجه سال ۹۷ وام ۱۰ میلیون تومانی را برای ازدواج در نظر گرفته بود، گفت:اعضای کمیسیون اجتماعی پس از بررسی لایحه، پیشنهادی را مبنی بر افزایش وام ازدواج به ۱۵ میلیون تومان را به اعضای کمسیون تلفیق ارائه دادند.

وی با بیان اینکه بیش از ۱۲۰ هزار زوج در انتظار دریافت وام ازدواج هستند، افزود:علاوه بر پیشنهاد کمیسیون تلفیق، بنده و آقای شیران خراسانی نمایندگان عضو کمیسیون اجتماعی در کمسیون تلفیق بودجه نیز به صورت انفرادی پیشنهادی را مبنی بر افزایش وام ازدواج از ۱۰ به ۱۵ میلیون تومان به کمیسیون تلفیق، ارائه دادیم.

عضو کمیسیون اجتماعی مجلس تصریح کرد:با توجه به اینکه هزینه‌ها برای آغاز زندگی بالاست لذا اعضای کمسیون اجتماعی معتقد بودند افزایش وام ازدواج به ۱۵ میلیون می‌تواند عاملی برای تشویق جوانان به ازدواج باشد.

خضری با بیان اینکه جو کمیسیون تلفیق و به طور کلی مجلس نسبت به این موضوع مثبت است، گفت: بنده و آقای خراسانی به عنوان اعضای کمیسیون اجتماعی در کمیسیون تلفیق بودجه سال ۹۷، تلاش خواهیم کرد تا این پیشنهاد به تصویب برسد.

عضو کمیسیون اجتماعی مجلس با بیان اینکه در حال حاضر اعضای کمسیون تلفیق ۹۷ در حال بررسی مفاد درآمدی بودجه هستند، گفت: در روز‌های آتی کمیسیون تلفیق به بحث‌های هزینه‌ای وارد می‌شوند که بحث افزایش وام ازدواج نیز در بخش هزینه‌ای بودجه مطرح می‌شود که امیدواریم به تصویب اعضای کمیسیون برسد.
Share/Save/Bookmark
مرجع : تسنیم
کلمات کليدی: کمیسیون اجتماعی مجلس ، وام ازدواج ، کمیسیون تلفبق بودجه