آغاز ثبت نام بیکاران برای اخذ وام اشتغال از ۲ روز دیگر
تاریخ انتشار : يکشنبه ۱۷ دی ۱۳۹۶ ساعت ۱۱:۲۹
کد مطلب: 94939
 
معاون توسعه کارآفرینی و اشتغال وزارت کار گفت: بانک مرکزی ۲۰ هزار میلیارد تومان برای اجرای طرح اشتغال فراگیر دانش آموختگان دانشگاه ها و مراکز آموزش عالی اختصاص داده است.
معاون توسعه کارآفرینی و اشتغال وزارت کار گفت: بانک مرکزی ۲۰ هزار میلیارد تومان برای اجرای طرح اشتغال فراگیر دانش آموختگان دانشگاه ها و مراکز آموزش عالی اختصاص داده است. 
 
عیسی منصوری افزود: علاوه بر این معادل یک و نیم میلیارد دلار برای اشتغال روستائیان اختصاص یافته است.

وی گفت: ثبت نام رسمی از متقاضیان برای دریافت تسهیلات اشتغال روستایی و اشتغال دانش آموختگان از دو روز دیگر در سایت کارا آغاز می‌شود.

منصوری افزود: در اجرای طرح اشتغال فراگیر برای سال ۹۶ ایجاد ۹۵۱ هزار فرصت شغلی در نظر گرفته شده است.

وی گفت: ۶۵۰ هزار شغل از این فرصت‌ها در رشته‌های پر اشتغال است و در مشوق‌های بیمه‌ای هم باید تمایل به ایجاد اشتغال را بیشتر کنیم.

معاون توسعه کارآفرینی و اشتغال وزارت کار افزود: طرح کارورزی دانش آموختگان از تیر امسال آغاز شده و این طرح می‌تواند متناسب نبودن تحصیلات دانش آموختگان با نیاز‌های بازار کار را در کوتاه مدت حل کند.

­منصوری گفت: دانش آموختگان در این طرح ۴ تا ۶ ماه در واحد‌های مرتبط با درسشان کارورزی می‌کنند و ماهانه حدود ۳۰۰ هزار تومان به آن‌ها پرداخت می‌شود.

وی افزود: ۸۰ درصد کسانی که دوره‌های کارورزی را می‌گذراند در همان واحد‌ها یا واحد‌های جنبی مشغول به کار می‌شوند.

عضو کمیسیون برنامه و بودجه مجلس نیز در این برنامه گفت: فارغ التحصیلان دانشگاه‌های کشور مهارت لازم را برای ورود به بازار کار ندارند.

محمد حسینی افزود: از زمانی که موضوع اختصاص یک و نیم میلیارد دلار برای اشتغال روستایی به مجلس آمد تا کنون یک سال گذشته، اما هنوز ساز و کار اجرایی آن مشخص نشده است.

وی گفت: اگر اولویت یک کشور ایجاد اشتغال است، همه دستگاه‌ها به ویژه ارکان دولت باید به آن کمک کنند.

حسن طایی کارشناس حوزه اشتغال نیز در این برنامه گفت: با ورود فارغ التحصیلان دانشگاه‌ها به بنگاه‌های اقتصادی در اجرای طرح کارورزی، دانش جدید به این بنگاه‌ها وارد می‌شود.

وی افزود: ۹۷ درصد کسانی که در طرح کارورزی شرکت کرده اند به شاغلانی موفق و مولد تبدیل شده اند.
Share/Save/Bookmark
مرجع : خبرگزاری تسنیم
کلمات کليدی: وام اشتغال ، بیکاری ، کارآفرینی ، وزارت کار