بورس تهران در رتبه آخر منطقه
تاریخ انتشار : يکشنبه ۱۷ دی ۱۳۹۶ ساعت ۱۱:۱۳
کد مطلب: 94936
 
شاخص بورس تهران با افت ۲ درصدی، کمترین بازدهی را نسبت به برخی از شاخص بورس‌های بین‌المللی در هفته گذشته به خود اختصاص داد.
در سومین هفته زمستان امسال حجم معاملات در بورس اوراق بهادار تهران ۶۹۰۹ میلیون سهم و ارزش آن ۱۴۶۲۳ میلیارد ریال بوده است که حجم و ارزش معاملات به ترتیب ۳۵ و ۲۳ درصد افزایش داشته است.

ارزش بورس اوراق بهادار تهران نیز در این مدت به عدد ۳۸۳۷۱۴۰ میلیارد ریال رسید که در مقایسه با هفته قبل‌تر ۲ درصد کاهش داشته است.

سه صنعت «فلزات اساسی» هم در هفته گذشته با ۲۱.۱ درصد، «استخراج کانه‌های فلزی» با ۱۹.۸ درصد و «فراورده‌های نفتی، کک و سوخت هسته ای» با ۱۱.۲ درصد بیشترین ارزش و «استخراج کانه‌های فلزی» با ۲۰.۷ درصد، «فلزات اساسی» با ۱۵.۵ درصد و «خودرو و ساخت قطعات» با ۱۵ درصد بیشترین حجم معاملات را به خود اختصاص دادند.

بر این اساس در ۳۰ روز گذشته نیز صنعت «اطلاعات و ارتباطات» با بازدهی ۳۰.۶ درصد، در صدر صنایع بورسی قرار گرفت و صنعت «کاشی و سرامیک» با افت با ۸ درصدی بیشترین افت را تجربه کرد.

این گزارش می‌افزاید: شاخص کل بورس اوراق بهادار تهران هم در هفته‌ای که گذشت به عدد ۹۵۹۲۹ واحد رسید که ۱۹۷۰ واحد کاهش داشته است.

از ابتدای امسال تا کنون هم شاخص بورس با ۲۴.۲ درصد افزایش به رقم ۹۵۹۲۹ واحد رسید و شاخص کل هم وزن نیز با ۸.۴ درصد افزایش عدد ۱۷۰۴۳ واحد را تجربه کرد.

همچنین در محاسبه شاخص کل بورس تهران با برخی از شاخص بورس‌های بین‌المللی نسبت به پایان هفته گذشته، شاخص بورس استانبول (BIST ۱۰۰) با رشد ۳.۵ درصدی بیشترین بازدهی، شاخص بورس تهران (TEDPIX) با افت ۲ درصدی کمترین بازدهی را به خود اختصاص داده‌اند.
Share/Save/Bookmark
مرجع : خبرگزاری تسنیم
کلمات کليدی: بورس تهران ، شاخص بورس ، شاخص بورس های بین المللی ، اوراق بهادار