مجلس مخالف افزایش قیمت بنزین است
تاریخ انتشار : يکشنبه ۱۷ دی ۱۳۹۶ ساعت ۱۰:۵۶
کد مطلب: 94923
 
عضو کمیسیون انرژی مجلس گفت: دولت قصد دارد قیمت بنزین و حامل‌های انرژی را یک باره افزایش دهد که مجلس با آن مخالف است.
حجت‌الاسلام مجید ناصری‌نژاد عضو کمیسیون انرژی مجلس شورای اسلامی از سیاست‌های دولت برای افزایش قیمت حامل‌های انرژی در لایحه بودجه سال ۹۷ انتقاد کرد و گفت: دولت طبق لایحه‌ای که برای بودجه سال ۹۷ به مجلس تقدیم کرده، قصد دارد قیمت بنزین و حامل‌های انرژی را افرایش دهد.

وی با تأکید بر اینکه مجلس از افزایش قیمت بنزین و حامل‌های انرژی حمایت نمی‌کند، اظهار داشت: وضعیت اقتصادی کشور به‌گونه‌ای است که مردم توان هیچ‌گونه افزایش قیمتی را ندارند؛ دولت باید در سیاست‌هایش برای جبران هزینه‌هایش تجدیدنظر کند.

نماینده مردم شادگان در مجلس تصریح کرد: دولت سیاستی را در پیش گرفته که می‌خواهد از طریق فشار مضاعف بر مردم، هزینه‌هایش را جبران کند، این درست نیست.

حجت‌الاسلام ناصری‌نژاد با بیان اینکه طبق ماده ۳۹ قانون برنامه ششم توسعه، مجلس به دولت اجازه داده که قیمت بنزین و حامل‌های انرژی افزایش یابد، گفت: طبق ماده ۳۹ قانون برنامه ششم توسعه، مجلس به دولت مجوز داده که هرگونه افزایش قیمت بنزین و حامل‌های انرژی براساس شرایط اقتصادی کشور و به‌صورت پلکانی تا پایان اجرای قانون برنامه ششم، صورت گیرد.

عضو کمیسیون انرژی مجلس در پایان خاطرنشان کرد: دولت در لایحه بودجه ۹۷ و طبق پیشنهادی که به مجلس ارائه کرده، قصد دارد تمامی اختیاراتی که مجلس به دولت برای افزایش قیمت بنزین و حامل‌های انرژی طی ۵ سال را داده است، یک باره اجرا کند که مجلس با آن مخالف است.
Share/Save/Bookmark
مرجع : خبرگزاری تسنیم
کلمات کليدی: قیمت بنزین ، قیمت حامل های انرژی ، مجلس ، کمیسیون انرژی مجلس