حمایت اسرائیل از قطع کمکهای مالی آمریکا به «آنروا»
تاریخ انتشار : يکشنبه ۱۷ دی ۱۳۹۶ ساعت ۱۶:۰۹
کد مطلب: 94912
 
یک مقام ارشد رژیم صهیونیستی اعلام کرد که این رژیم از قطع تدریجی حمایت‌ های مالی آمریکا از سازمان کمک به پناهندگان فلسطینی «آنروا» حمایت می کند.
یک مقام صهیونیست اعلام کرد که این رژیم از قطع تدریجی کمک های مالی آمریکا به سازمان کمک به پناهندگان فلسطینی «آنروا» حمایت می کند.

این مقام ارشد صهیونیستی که خواست نامش فاش نشود، گفت: «بنیامین نتانیاهو» نخست وزیر اسرائیل حامی قطع تدریجی کمک به آنروا است.

نشریه «آکسیوس» نیز روز شنبه گزارش داد که ایالات متحده آمریکا ۱۲۵ میلیون دلار کمک مالی به آنروا را تعلیق کرده است اما وزارت خارجه آمریکا اعلام کرد که هنوز تصمیمی در این باره اتخاذ نشده است.

گفتنی است که رئیس جمهوری آمریکا پیش از این تهدید کرده بود که کمک های واشنگتن به تشکیلات خودگردان فلسطین متوقف می شود.

دونالد ترامپ در صفحه توئیتر خود نوشت: فقط پاکستان نیست که میلیاردها دلار پول را در ازای هیچ‌ چیز از ما دریافت می‌کند، بلکه کشورها و افراد زیاد دیگری هستند. به عنوان نمونه، ما هر سال صدها میلیون دلار به فلسطینی ها پرداخت می‌کنیم اما آنها قدردان نیستند.

رئیس جمهوری آمریکا با بهانه قرادادن عدم دستیابی به سازش بین فلسطین و رژیم صهیونیستی نوشت: ما قدس را، که سخت‌ترین بخش مذاکرات بود، از روی میز برداشتیم اما اسرائیل برای آن بهای بیشتری پرداخت کرد. اما فلسطینیان دیگر نمی‌خواهند مذاکرات صلح را ادامه دهند.

ترامپ در پایان تهدید کرد: پس چرا ما باید هر یک از این پرداخت‌ های گزاف آتی را به آنها انجام دهیم.

Share/Save/Bookmark
مرجع : خبرگزاری مهر
کلمات کليدی: رژیم صهیونیستی ، آمریکا ، فلسطین ، آنروا ، فلسطین