ماجرای جاسوسی یک تاکسی اینترنتی از مردم
تاریخ انتشار : سه شنبه ۱۲ دی ۱۳۹۶ ساعت ۱۵:۴۳
کد مطلب: 94537
 
وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات در پاسخ به سوال یکی از کاربران فضای مجازی، درباره جاسوسی یکی از تاکسیهای موبایلی از گوشیهای تلفن همراه مردم، نظر خود را عنوان کرد.
چندی پیش خبر شکایت و اعتراض یکی از تاکسی‌های آنلاین نسبت به رفتار رقیبش در شورای رقابت مطرح و گفته شد که رانندگان اسنپ حق استفاده از اپلیکیشن‌های رقیب دیگر را ندارند و نظارت بر این موضوع به واسطه دسترسی به گوشی رانندگان صورت می‌گیرد.

در این راستا وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات در پاسخ به سوال یکی از کاربران فضای مجازی مبنی بر اینکه "حقیقت دارد بعضی از اپلیکیشن‌های داخلی (مثلا تاکسی‌های اینترنتی) از گوشی مردم جاسوسی می‌کنند؟ اقدامات شما برای پیشگیری چه بوده است؟ " اینگونه نوشت:

"‌برنامه‌ها در زمان نصب دسترسی‌هایی را از مشترک سئوال می‌کنند، این دسترسی‌ها به معنای جاسوسی نیست؛ البته شاهد مواردی که دسترسی مازاد از نیاز و نیز استفاده نابجا از دسترسی‌ها مثل اقدام اخیر برنامه‌های تاکسی‌یاب هستیم. "

محمد جواد آذری جهرمی همچنین گفت: وزارت ارتباطات الزامات اساسی در طراحی اپلیکیشن‌ها را تدوین کرده است.

وی افزود: در این توصیه‌نامه به مسائل مهمی مانند رعایت سطوح دسترسی و حریم خصوصی پرداخته شده است؛ فروشگاه برنامه‌های موبایلی این الزامات را بررسی و با اعطای نشان به کاربر نهایی رعایت آن‌ها در برنامه‌ها را اطلاع‌رسانی می‌کنند.
Share/Save/Bookmark
مرجع : خبرگزاری تسنیم
کلمات کليدی: رانندگان اسنپ ، تاکسی های آنلاین ، جاسوسی ، وزیر ارتباطات