نمایندگان خواستار اصلاح و بازنگری بودجه ۹۷ شدند
تاریخ انتشار : سه شنبه ۱۲ دی ۱۳۹۶ ساعت ۱۰:۴۷
کد مطلب: 94484
 
عضو کمیسیون اصل ۹۰ مجلس شورای اسلامی گفت: نمایندگان مجلس خواستار اصلاح و بازنگری بودجه ۹۷ شدند.
عضو کمیسیون اصل ۹۰ مجلس شورای اسلامی گفت: نمایندگان مجلس خواستار اصلاح و بازنگری بودجه ۹۷ شدند.

محمد رضا منصوری با اشاره به اغتشاشات مردمی اظهار داشت: مردم از لحاظ معیشتی در شرایط خوبی نیستند و شکایت مردم از وضع اقتصادی و معیشتی امری درست است، ولی نباید اجازه سوءاستفاده از ناراحتی مردم از وضع معیشتی را به اغتشاش‌گران داد تا منجر به تخریب اموال عمومی و اهانت به مقدسات و نظام اسلامی شود.

نماینده مردم ساوه و زرندیه در مجلس تصریح کرد: مسئولان باید با هوشیاری و مدیریت مشکلات مردم را برطرف کنند تا این مشکلات موجود منجر به سوءاستفاده دشمنان نشود، دولت نباید با تورم، حذف یارانه و افزایش قیمت کالا‌های اساسی مردم و دست در جیب مردم کردن به فکر جبران کسری هزینه‌ها باشد بلکه باید مطالبات از اشخاصی که وام‌های کلان گرفتند و اختلاس‌هایی که صورت گرفته را اصلاح و دریافت کند.

منصوری بیان کرد: به جای بالا بردن هزینه‌های جاری باید درآمد‌ها را بالا ببریم و درآمد‌هایی که منجر به صادرات شده و ارزآوری به همراه داشته باشد را اضافه کنیم.

وی ادامه داد: مالیات را باید همه پرداخت کنند، ولی براساس قانون در کشور‌های اروپایی هیچ کس نمی‌تواند خود را از پرداخت مالیات تبرئه کند، باید قاونی در نظر گرفته شود که افراد براساس درآمدی که دارند مالیات پرداخت کنند نه اینکه بحث مالیات فقط مختص به قشر ضعیف و برای کارمندان باشد.

عضو کمیسیون اصل ۹۰ مجلس خاطرنشان کرد: براساس توافقات نمایندگان مجلس حذف یارانه و افزایش قیمت به تصویب نخواهد رسید و نمایندگان خواستار اصلاح و بازنگری بودجه ۹۷ شدند.

وی افزود: حذف دفترچه بیمه سلامت یک سیاست غلط است که باید اصلاح شود، مدیریت هزینه‌های درمانی به ویژه برای قشر کم درآمد ضروری است.
Share/Save/Bookmark
مرجع : خبرگزاری تسنیم
کلمات کليدی: نمایندگان مجلس ، بودجه 97 ، کمیسیون اصل نود