آمریکا کمک‌هایش به اردن را متوقف نمی‌کند
تاریخ انتشار : يکشنبه ۱۰ دی ۱۳۹۶ ساعت ۱۵:۳۱
کد مطلب: 94306
 
منابع اردنی اعلام کردند که به‌رغم رای مثبت این کشور به قطعنامه مجمع عمومی سازمان ملل در رد تصمیم آمریکا درباره قدس، امان و واشنگتن در حال رایزنی درخصوص حجم کمک‌های سالیانه آمریکا به طرف اردنی است.
یک منبع در سفارت آمریکا در اردن از رایزنی‌های مستمر میان واشنگتن و امان برای امضای یادداشت تفاهم جدید برای مشخص کردن کمک‌های سالیانه آمریکا به اردن در طی پنج سال آینده، خبر داد.

این امر به این معناست که کمک‌های مالی آمریکا به اردن، به رغم رای مثبت این کشور عربی به قطعنامه مجمع عمومی سازمان ملل در رد تصمیم واشنگتن درباره قدس، متوقف نخواهد شد.

«هیدر نائورت» سخنگوی وزارت خارجه آمریکا پیشتر گفته بود: «تاکنون هیچ تصمیمی در این‌باره اتخاذ نشده است، رای‌گیری سازمان ملل( درباره قدس) تنها عنصری نیست که واشنگتن با مد نظر قرار دادن آن، روابطش با کشورهای خارجی را مشخص کند.»

میزان کمک‌های آمریکا به اردن سالیانه 1.2 میلیارد دلار است که شامل کمک‌های اقتصادی و نظامی است.

این در حالی‌ست که پیش از نشست فوق‌العاده مجمع عمومی سازمان ملل درباره تصمیم «دونالد ترامپ» رئیس‌جمهوری آمریکا در به رسمیت شناختن قدس به‌عنوان پایتخت رژیم صهیونیستی، «نیکی هیلی» نماینده آمریکا در سازمان ملل و همچنین شخص ترامپ تهدید کرده بودند که اگر کشورها به این قطعنامه رای مثبت بدهند، آمریکا کمک‌های مالی خود به آنها را قطع می‌کند.

 

Share/Save/Bookmark
مرجع : خبرگزاری تسنیم
کلمات کليدی: آمریکا ، اردن ، سازمان ملل ، قدس