گوشی چند سیم کارت نیاز به رجیستری چندباره دارد؟
تاریخ انتشار : سه شنبه ۵ دی ۱۳۹۶ ساعت ۱۴:۰۱
کد مطلب: 94029
 
یکی از سؤال‌ها درباره رجیستر کردن گوشی موبایل، نحوه رجیستری گوشی های چند سیم کارت است که این گوشی ها به ازای هر سیم کارت دارای یک IMEI دارند.
طرح رجیستری گوشی تلفن همراه از ۱۴ آذر ماه آغاز شده است. در مرحله اول فقط گوشی و تبلت‌های آیفون مشمول این طرح شده اند و روز گذشته نیز سه برند جدید بلک بری، گوگل‌پیکسل و موتورولا مشمول این طرح شد.

برای فعال سازی گوشی‌های جدید در طرح رجیستری کاربر باید از طریق سامانه همتا (ستاره ۷۷۷۷ مربع) عمل کند. در این سامانه شماره سیم کارت، شماره IMEI و کد فعال سازی (یک عدد ۶ رقمی که روی کارت گارانتی درج شده و باید هنگام خرید از فروشنده دریافت کرد) از کاربر خواسته می‌شود و IMEI گوشی و شماره سیم کارت با هم منطبق و در نهایت گوشی فعال خواهد شد.

یکی از سوال‌ها درباره رجیستر کردن گوشی ها، نحوه رجیستری گوشی‌های چند سیم کارت است؟ و این سوال مطرح است که با توجه به اینکه این گوشی‌ها به ازای هر سیم کارت دارای یک IMEI هستند آیا رجیستر کردن آن‌ها متفاوت است؟

در پیگیری این سوال از کمیته رجیستری به خبرنگار فارس پاسخ داده شد که «در صورتی که گوشی قانونی باشد، در هنگام استعلام اصالت با استعلام یکی از شناسه‌ها، شناسه دیگر نیز در جواب پیامک ارسال خواهد شد. برای فعال سازی نیز کافی است تا یکی از سیم کارت‌ها را فعال کرد تا سیم کارت دوم نیز به طور خودکار فعال شود.»

با توجه به این پاسخ، گوشی چند سیم کارت به ازای هر IMEI نیاز به رجیستر شدن ندارد و یک بار رجیستر شدن براساس یک شماره سیم کارت برای گوشی کافی است.
Share/Save/Bookmark
مرجع : خبرگزاری فارس
کلمات کليدی: گوشی چند سیمکارت ، رجیستری ، گوشی موبایل ، تبلت ، آیفون