نگاهی به مافیای واردات خودرو با کارتهای بازرگانی جعلی؛
راه دختر مظلوم وزیر دولت روحانی ادامه دارد!
تاریخ انتشار : شنبه ۲ دی ۱۳۹۶ ساعت ۱۲:۲۳
کد مطلب: 93746
 
سوء استفاده و کلاه برداری با ابزار کارت های بازرگانی افراد بی بضاعت تبدیل به شرایطی برای ایجاد مافیای واردات خودرو در کشور شده است.
 افشا گری واردات خودرو از مبادی قانونی و با سو استفاده از کارتهای بازرگانی افراد بی بصاعت در مناطق محروم بر ضرورت شناسایی مفسدان  اقتصادی افزوده است.

 

وجود مافیای خودرو در کشور

 

 خجسته؛ رئیس فراکسیون مبارزه با مفاسد اقتصادی مجلس شورای اسلامی در این باره گفت: با سو استفاده از کارت بازرگانی یکی از افراد بی بضاعت مناطق محروم 600 خودرو وارد شده است و به نام کارت شخص دیگری دو هزار اظهارنامه وارد شده که اینها همگی از وجود مافیای خودرو حکایت دارد.

 

تبانی در فساد خودرو

 

رضایی؛ رئیس انجمن صنفی خودروسازان نیز گفت: از موضوع فساد خودرو بوی تبانی می آید، آن شرکتهای خودروسازی انحصاری بین چند خانواده فعالیت می کنند.

 

انحصار خانوادگی خودرو کذب است

 

امیرحسین قناتی؛ مدیرکل دفتر صنایع نیرو محرکه در وزارت صنعت و معدن نیز گفت: انحصار خانوادگی خودرو کذب است هر شرکت و موسسه ای بتواند شرایط شرکت مادر را رعایت کند می تواند برای اخذ نمایندگی اقدام کند.

 

چنین شرایطی زمینه سوال و حتی استیضاح وزیر صنعت را مطرح می کند زیرا نشانه ها حاکی از آن است که افرادی که پشت صحنه هستند کار و عمل آنان با یکدیگر هم خوانی ندارد. 

 

دستهای پشت پرده مافیای خودرو

 
دکتر توکلی؛ نماینده اسبق مجلس شورای اسلامی نیز با اشاره به اینکه چون در مبارزه مستقیم با اشرار اقتصادی کوتاهی می شود چنین شرایطی پیش می آید گفت: در نهج البلاغه چنین آمده که وقتی ماموران اطلاعاتی اخباری را تائید کردند نباید منتظر چیزی بود و شاهد هم لازم نیست بلکه باید مهر مجازات شده شود، اما در حال حاضر ما خلاف این رفتار می کنیم.

 

وی افزود: از آنجا که این موراد عمدتا جرائم یقه سفیدان است قربانیانشان از آنان دور است زیرا آنان مثل یقه آبی ها قمه نمی نزند و شکم را پاره نمی کنند در نتیجه پشت فسادهای بزرگ دستان قدرتمندی وجود دارد.
Share/Save/Bookmark
مرجع : خبرگزاری مهر
کلمات کليدی: مافیای واردات خودرو، کارتهای بازرگانی جعلی،دختر مظلوم وزیر، دولت روحانی