پرورش گوساله با ماساژ و موسیقی!/ گوشت های لاکچری نخرید +عکس
تاریخ انتشار : شنبه ۲ دی ۱۳۹۶ ساعت ۱۱:۴۷
کد مطلب: 93741
 
در شبکه های اجتماعی و سایت های خبری چندی پیش خبری مبنی بر عرضه گوشت گوساله لاکچری با قیمت 900 هزار تومان منتشر شده بود.
سرویس اقتصادی خبرایرانی، در شبکه های اجتماعی و سایت های خبری چندی پیش خبری مبنی بر عرضه گوشت گوساله لاکچری با قیمت 900 هزار تومان منتشر شده بود.

بنابر این خبر وزارت کشاورزی تولید این نوع محصول را بسیار محدود و فانتزی اعلام کرد و تولیدکننده مربوطه نیز اظهار کرد: با توجه به هزینه ۸۰۹ هزار تومانی برای تولید هر کیلوگرم از این محصول و سود ۱۰ درصدی، قیمت ۹۰۰ هزار تومان اعلام شده که البته تاکنون مشتری داخلی نداشته است.


البته در سایت شرکت تولیدکننده و عرضه کننده این نوع گوشت آمده است که "دلایل قیمت بالای محصولات این نوع دام که به عنوان گوشت ویل عرضه می شوند این است که این دام ها در محیط فاقد هر گونه باکتری و ویروس پرورش می‌یابند و پس از زایمان دام مولد گوساله‌های نوزاد از فارم جدا و به محیط های ایزوله هدایت می‌شوند. از سوی دیگر گرفتن ماساژ عضلانی دام ها توسط متخصصان به صورت روزانه برای لطافت بافت گوشت و ساختار اندام دام، پخش موسیقی خاص برای دام ها و تغذیه آنها از شیر باعث می شود تا هزینه پرورش در این واحدها روزانه به ۵۰ تا ۱۳۰ دلار برسد".

خبرنگار خبرایرانی درباره این نوع محصول دامی با کارشناس دام و طیور محسن مرتضایی گفت و گویی کرده است که این کارشناس درباره عرضه این نوع محصول اظهار داشت: گوساله های ژن برتر به خاطر اینکه در طول پرورششان فقط از شیر استفاده می کنند دارای فقر آهن می شوند و به علت همین گوشت های تولید شده فقر آهن دارند و صورتی رنگ هستند.

کارشناس دام و طیور در گفتگو با خبرایرانی درباره ماساژ درمانی و موسیقی درمانی گاو های ژن برتر گفت: ماساژ درمانی برای گاو چون خون رسانی در بافت عضلانی بیشتر می شود باعث هورمون رشد و گلوکز به رشد عضله می شود. موسیقی درمانی بیشتر برای گاو های شیری به کار می رورد به خاطر اینکه یک موسیقی مولایم باعث کم شدن استرس و هورمون اکسی توسین بهتر بر پستان های گاو اثر می گذارد و باعث آزاد شدن شیر می شود و در ضمن آرامش باعث کاهش هورمون کورتیکواستروژن می شود و رشد عضلات بهتر می شود.

مرتضایی افزود: به خاطر شرایط پرورش و نوع تغذیه این نوع دام ها، گوشت تولید شده تحت عنوان ویل هزینه بسیار بالاتری از گوشت قرمز دارد اما اینگونه نیست که آن را بخواهیم به قیمت‌های نجومی و دور از ذهن عرضه کنیم و باید قیمت گذاری آن توسط واحد تولیدی و توزیعی تعیین شود و در صورت شکایت و افزایش غیر متعارف، این سازمان مسئول رسیدگی است.

کارشناس دام و طیور در پایان گفت: در کل گوشت های ژن برتر از اهمیت غذایی پایین تری از گوشت های معمولی برخوردار است‌.


Share/Save/Bookmark
کلمات کليدی: قیمت گذاری ، گوشت گوساله ، ژن برتر ، کشاورزان ، محسن مرتضایی