استقلال در اندیشه صعود با پیکان
تاریخ انتشار : پنجشنبه ۹ آذر ۱۳۹۶ ساعت ۱۰:۴۹
کد مطلب: 92134
 
حساس‌ترین دیدار روز اول از‌ هفته چهاردهم لیگ برتر را تیم‌های پیکان و استقلال برگزار می‌کنند.
 در آغاز هفته چهاردهم لیگ برتر فوتبال امروز 4 دیدار در شهرهای مختلف کشور برگزار می‌شود که در حساس‌ترین بازی‌ پیکان در شهر قدس میزبان استقلالی است که با شفر رفته رفته چهره یک مدعی را به خود می‌گیرد. دیدارهای دیگر امروز هم هر یک حساسیت خاص خودش را دارد که جداگانه به بررسی آنها می‌پردازیم.

گسترش فولاد - سایپا
تیم دوم تبریز فصل پر فراز‌ونشیبی را پشت‌سر می‌گذارد. آنها اصلا شروع خوبی را در فصل جاری نداشتند و حضور فیروز کریمی در این تیم با دو پیروزی پی درپی همراه شد. همین 6 امتیاز کافی بود تا گسترش از ته جدول تا حدی فاصله بگیرد اما باخت مقابل استقلال در هفته سیزدهم مجدد شرایط این تیم را در جدول نامساعد کرده است. این در شرایطی است که سایپا به دو برد پیاپی توانسته خود را به رده ششم جدول برساند و حالال علی دایی امیدوار است تا تیمش بتواند در بین تیم‌های بالای جدول باقی بماند. با شرایطی که دو تیم دارند 3 امتیاز این بازی برای هر دو آنها حیاتی است و از این لحاظ انتظار یک بازی زیبا را در تبریز داریم.

پیکان - استقلال
امروز شهر قدس میزبان دو تیمی است که این روز‌ها در بهترین شرایط خود بسر می‌برند تا جاییکه مربیان آنها انگیزه و آمادگی شاگردان خود را تحسین می‌کنند. جلالی علی‌رغم اینکه تیمش بعد از 7 برد یک تساوی و یک باخت در دو دیدار آخر کسب کرده اعتقاد دارد اسیر بدشانسی و اتفاقات فوتبال شده‌اند و به هیچ عنوان دچار افت نشده‌اند. او نوید یک بازی خوب را از سوی تیمش به خبرنگاران داده و در آن سو نیز شفر بیشتر از هر زمان دیگری به آینده استقلال خوشبین است.

از نظر پیرمرد آلمانی استقلال به مرز 80 درصد آمادگی که مدنظر این مربی است رسیده و هر روز و بازی به بازی نیز بهتر می‌شود. شفر به دنبال این است که انقلاب تاکتیکی در استقلال ایجاد کرده و کاری کند تا این تیم فوتبالی زیبا و در سطح اول آسیا ارائه دهد اما اینکه در کارش موفق خواهد شد یا نه، زمان نشان خواهد دارد. در حال حاضر کسب 3 امتیاز و قرار گرفتن در جمع مدعیان از نان شب برای استقلال واجب‌تر است و شفر هم خوب می‌داند زمانی هواداران تیمش را راضی خواهد کرد که بتواند از استقلال یک رقیب سرسخت برای پرسپولیس بسازد.

سپاهان- استقلال خوزستان
کرانچار تا اینجای فصل خیلی سعی کرده تا تیمش را به ثبات در نتیجه‌گیری برساند اما هنوز موفق نشده است. وقتی دو هفته پیش سپاهان با نتیجه 3 بر صفر تراکتورسازی را در اصفهان شکست داد خیلی‌ها بحران عدم نتیجه‌گیری این تیم را تمام شده دانستند اما شکست 3 بر دو این تیم مقابل صنعت نفت آبادان در هفته سیزدهم مجدد اوضاع زردپوشان را آشفته کرد. در سوی مقابل استقلال خوزستان بعد از 11 هفته موفق به کسب 3 امتیاز شد و پیکان را در اهواز شکست داد. کسب این نتیجه شاگردان عبدالله ویسی را از بحران عدم نتیجه‌گیری به طور موقت خارج کرد و باید دید ویسی مقابل تیم پیشین خود چه نتیجه‌ای کسب خواهد کرد.

فولاد - سپیدرود رشت
شاگردان پورموسوی چراغ خاموش خود را به صدر جدول نزدیک می‌کنند و نشان داده‌اند باید نگاه امیدوار کننده‌ای به آنها داشت. هر چند برخی سعی دارند برد‌های فولاد را به مسائل غیر فوتبالی ربط دهند که منطقی به نظر نمی‌آید. فولاد در بازی قبل خود دست به یک کار بزرگ زده و ذوب‌آهن را در اصفهان شکست داد و حالا با شکست سپیدرود و تساوی یا باخت احتمالی پیکان می تواند خود را به رده سوم جدول هم برساند. مطمئنا پور‌موسوی و شاگردانش نمی‌خواهند این فرصت ایده‌ال را از دست بدهند. در طرف مقابل هم سپیدرود هفته‌هاست که روز نوار شکست گام برمی‌دارد و شاید خوش شانس است که در این ناکامی‌های رقیبانی چون نفت تهران و سیاه‌جامگان را در کنار خود می‌بیند. مطمئنا اگر شاگردان نظرمحمدی به خودشان نیایند خیلی زود با لیگ برتر خداحافظی خواهند کرد.

برنامه‌ بازی‌های هفته چهاردهم لیگ برتر به شرح زیر است:

پنجشنبه 9 آذرماه
*پیکان تهران- استقلال تهران/ ساعت 15:00- ورزشگاه
پیام حیدری – آرمان اسعدی – سجاد طوری – سعید رحیمی مقدم – ناظر: فریدون اصفهانیان
*فولاد خوزستان- سپیدرود رشت /ساعت 15:30- ورزشگاه
مهدی سیدعلی – سعید قاسمی – یعقوب سخندان – علیرضا حیدرپناه – ناظر: اسماعیل صفیری
*فولاد مبارکه سپاهان اصفهان- استقلال خوزستان/ ساعت 15:15- ورزشگاه نقش جهان
روح اله شریفی – سعید علی نژادیان – حسن انتظاری – علی میرغفاری – ناظر: رسول فروغی
*گسترش فولاد تبریز- سایپـا تهران/ ساعت 14:15- ورزشگاه بنیان دیزل تبریز
موعود بنیادی فر – علی میرزابیگی – حمیدرضا کنعانی – سعاد وفاپیشه – ناظر: حسین نجاتی

جمعه دهم آذرماه
*سیاه جامگان-پدیده خراسان/ ساعت 15:45- ورزشگاه امام رضا مشهد
بیژن حیدری – محمدرضا منصوری – مهدی الوندی – محمدحسین ترابیان – ناظر: ایرج نظری
*نفت تهران-پارس جنوبی جم/ساعت 15:00- ورزشگاه تختی تهران
حسن اکرمی – رضا سخندان – محمدرسول ذورقی – علی احمدی – ناظر: زاهد بحرینی
*صنعت نفت آبادان- تراکتورسازی تبریز/ ساعت 16:45- ورزشگاه تختی آبادان
حمید حاج ملک – علیرضا ایلدروم – محمدهاشمی نسب – جواد محمدی – ناظر: بهرام مهرپیما
*پرسپولیس تهران-ذوب آهن اصفهان/ ساعت 15- ورزشگاه آزادی
محمدحسین زاهدی فرد – حسن ظهیری – مهدی عالیقدر – شاهو اصلانی – ناظر: علی خسروی

Share/Save/Bookmark
مرجع : خبرگزاری تسنیم
کلمات کليدی: هفته چهاردهم ، لیگ برتر ، استقلال ، پیکان