آخرین وضعیت آب شهرهای زلزله‌زده
تاریخ انتشار : سه شنبه ۲۳ آبان ۱۳۹۶ ساعت ۱۰:۳۹
کد مطلب: 91131
 
آبرسانی سیار با تانکر و همچنین توزیع آب معدنی در حال حاضر اولین و سریعترین روش برای آبرسانی به روستاییان و نجات آنها از بی‌آبی و تشنگی است.
در حالی که نخستین شبانه‌روز از زمان وقوع زلزله ۷.۳ ریشتری را پشت سر گذاشته‌ایم، ساعاتی پیش امدادگران آب و فاضلاب موفق شدند اکثر قریب به اتفاق شهر‌های زلزله‌زده را از لحاظ دسترسی به آب شرب مناسب به حال عادی بازگردانند.

در حال حاضر شهر‌های سرپل‌ذهاب، قصرشیرین و ثلاث باباجانی که بیشترین مشکلات را در دسترسی به آب سالم و قابل شرب داشتند، از نظر تأمین آب در وضعیت عادی و باثباتی قرار گرفته‌اند.

اما در عین حال روستا‌های بسیاری در اقصی نقاط کرمانشاه هستند که هنوز از نظر دسترسی به آب سالم در مضیقه و تنگنا قرار دارند. تا ساعاتی پیش، تعداد بطری‌های آب معدنی توزیع‌شده در مناطق زلزله‌زده از مرز ۴۵۰ هزار عدد گذشت و همچنان نیاز به آبرسانی به روستا‌ها وجود دارد.

از بین رفتن راه‌های دسترسی و مسیر‌های عبور و مرور از عمده‌ترین مشکلات خدمات‌رسانی به روستاییان است؛ با این حال امدادگران آب و فاضلاب در تلاشند تا در ساعات بامداد بیست و سومین روز از آبان بتوانند با بازشدن مسیر‌های دسترسی، وضعیت تأمین آب روستا‌ها را یکی پس از دیگری بهبود بخشند.

آبرسانی سیار با تانکر و همچنین توزیع آب معدنی در حال حاضر اولین و سریعترین روش برای آبرسانی به روستاییان و نجات آن‌ها از بی‌آبی و تشنگی است.

Share/Save/Bookmark
مرجع : خبرگزاری تسنیم
کلمات کليدی: وضعیت آب ، آبرسانی سیار ، شهر‌های زلزله زده ، زلزله کرمانشاه