کانادا بیش از پیش حملات سایبری را متحمل می‌شود
تاریخ انتشار : چهارشنبه ۱۰ آبان ۱۳۹۶ ساعت ۱۰:۳۷
کد مطلب: 90117
 
مرکز امنیت ارتباطات تلفنی کانادا در گزارشی اعلام کرد این کشور به اندازه کافی در امنیت سایبری سرمایه گذاری نمی‌کند و حملات زیادی هنوز متوجه سامانه‌های الکترونیکی دولتی می‌شوند.
­یک مقام کانادایی روز سه شنبه اعلام کرد کانادا بیش از پیش متحمل حملات سایبری گانگسترها، دولت‌های خارجی و «افراد غیر اجتماعی مخفی شده در زیرزمین هایشان» می‌شود و این در حالی است که در گزارشی آمده که سرمایه گذاری دولت در زمینه امنیت سایبری نامناسب است.

مرکز امنیت ارتباطات تلفنی کانادا در گزارشی اعلام کرد این کشور به اندازه کافی در امنیت سایبری سرمایه گذاری نمی‌کند و حملات زیادی هنوز متوجه سامانه‌های الکترونیکی دولتی می‌شوند.

مرکز امنیت ارتباطات تلفنی کانادا که معادل آژانس نظارت ملی آمریکا است، در گزارشی تصریح می‌کند دولت هر روز نزدیک به ۶۰۰ میلیون مورد اقدام برای نفوذ با هدف شناسایی یا نفوذ برای بهره برداری رایانه‌ای را متوقف می‌کند.

بین سال ۲۰۱۳ و سال ۲۰۱۵ این مرکز به طور متوسط سالانه ۲۵۰۰ حمله را که با پشتیبانی دولت‌های خارجی صورت گرفته، شناسایی کرده است.

رالف گودیل، وزیر امنیت عمومی کانادا اعلام کرد شش درصد حملات دولت‌های خارجی در سال ۲۰۱۳ به سامانه‌های دولتی کانادا نفوذ کرده اند، اما این درصد در سال ۲۰۱۵ «به دو درصد کاهش یافته است».

این مقام کانادایی با اشاره به این که «برخی از این حملات مزاحمت‌های ساده هستند»، افزود «برخی از حملات نیز با انگیزه‌های جنایی صورت می‌گیرد».

به گفته وی این حملات عمدتا حملات با اهداف «جنایت سازمان یافته»، حملات «دولت‌های شرور» و همچنین حملات «افراد غیر اجتماعی مخفی شده در زیرزمین‌های خود» را شامل می‌شود.

این گزارش همچنین خاطر نشان می‌کند دولت موفق نشده است با بخش خصوصی پل‌های ارتباطی ایجاد کند، زیرا «به نظر می‌رسد شرکت‌های بخش خصوصی به توانمندی بخش دولتی برای حفاظت از اطلاعات آن‌ها اعتمادی ندارند».


Share/Save/Bookmark
مرجع : باشگاه خبرنگاران
کلمات کليدی: کانادا ، حملات سایبری ، سرمایه گذاری ، دولت