جزییات طرح جدید تحریم موشکی ایران
تاریخ انتشار : پنجشنبه ۴ آبان ۱۳۹۶ ساعت ۱۱:۳۰
کد مطلب: 89669
 
پایگاه اینترنتی کنگره آمریکا به ارائه جزییات مربوط به طرح اچ آر ۱۶۹۸ مربوط به تحریم موشکی ایران پرداخت.
پایگاه اینترنتی کنگره آمریکا به ارائه جزییات مربوط به طرح اچ آر 1698 مربوط به تحریم موشکی ایران پرداخت. در این طرح آمده است: سیاست آمریکا جلوگیری ایران از دست زدن به هر گونه فعالیت مرتبط با موشک های بالستیک دارای قابلیت حمل (تسلیحات) هسته ای است.

رئیس جمهور آمریکا باید در ارتباط با چرخه تهیه و تدارک خارجی و داخلی در ایران که از برنامه موشکی بالستیک ایران حمایت می کند، به کنگره گزارش دهد. این گزارش باید شامل شناسایی اشخاص و شرکت هایی شود که در این گونه فعالیت های دخیل هستند.

رئیس جمهور باید به کنگره اعلام کند که آیا هر گونه آزمایش موشکی بالستیک ایران ناقض قطعنامه 2231 شورای امنیت سازمان ملل متحد است یا خیر. این قطعنامه تأییدکننده برنامه جامع اقدام مشترک است و شامل ساز و کارهایی برای نظارت بر روند پایبندی ایران به توافق هسته ای می شود.

رئیس جمهور باید علیه موارد زیر تحریم هایی را اعمال کند: (1) نهادهای دولتی ایران که در توسعه موشکی بالستیک دخیل هستند؛ (2) نهادهای خارجی که مواد و تجهیزات لازم را برای این کار تهیه، یا تسهیل یا تأمین مالی می کنند؛ (3) اشخاص خارجی یا نهادهای دولتی خارجی که اقدام به واردات، صادرات یا صادرات مجدد تسلیحات ممنوعه یا مواد مرتبط به ایران یا از ایران می کنند؛ (4) اشخاص یا نهادهای خارجی که اقدام به انتقال کالاها یا فن آوری های مرتبط به توانایی ایران برای دست یابی یا توسعه موشک های بالستیک از جمله فن آوری مربوط به پرتاب و یا انواع بی ثبات کننده ای از تسلیحات پیشرفته متعارف می کنند.

رئیس جمهور باید درباره نقض های احتمالی مرتبط با تحریم های موشک های بالستیک یا تحریم های مربوط به تسلیحات متعارف علیه ایران تحقیقاتی را انجام دهد.

رئیس جمهور باید در ارتباط با اطلاعات معتبر مرتبط با نقض های محدودیت های تسلیحاتی و تلاش ها برای دنبال کردن فعالیت هایی که مشمول تحریم می شوند، به کنگره گزارش دهد.

بررسی این طرح به زمانی دیگر موکول شده است.


Share/Save/Bookmark
مرجع : باشگاه خبرنگاران
کلمات کليدی: تحریم موشکی ایران ، کنگره آمریکا ، تحریم ایران