سردار اشتری: از ورود باندهای کلان مواد مخدر جلوگیری شد
تاریخ انتشار : شنبه ۱۵ مهر ۱۳۹۶ ساعت ۱۱:۰۶
کد مطلب: 88049
 
فرمانده نیروی انتظامی کشور گفت: در شهرها و روستاها و جاده ها و پایانه های مسافربری و به طور کلی در همه پهنه گسترده این کشور همکاران من در کنار مردم حضور دارند و آماده برخورد با هرگونه بی قانونی هستند.
سردار حسین اشتری فرمانده نیروی انتظامی کشور صبح امروز در مراسم صبحگاه مشترک نیروی انتظامی که به مناسبت اغاز هفته ناجا برگزار شد با اعلام این مطلب افزود:به فرموده حضرت امام هرچه داریم از محرم و صفر است و این ایام باعث تجدید قوا در بین مردم و نیروهای مسلح است و حتی در زمان دفاع مقدس هم این دو ماه برای ما خاص بود.

وی تصریح کرد: هفته ناجا با شعار پلیس برای امنیت و امنیت برای همه مردم کار خود را شروع کرد. امروز بالاترین نعمت برای همه نعمت امنیت است و خدا رو شکر این امنیت مثال زدنی در کشور ما وجود دارد.
وی گفت: با توجه به تلاطمی که در اطراف ما هست امنیت کشور ما که به برکت خون شهدا و هدایتهای رهبری و انسجام نیروهای انتظامی ایجاد شده مثال زدنی است و باید ان را ارتقا بخشیده و حفظ کرد.
اشتری گفت: ناجا حافظ نظم و امنیت و ارامش مردم است و این وظیفه شرعی و قانونی را با تمام توان انجام داده است و گواه این ادعا شهدای ما هستند.

فرمانده ناجا افزود: در طول بیش از هشت هزار کیلومتر مرز کشور عزیزمان همکاران من حضور داشته و حفاظت از مرزها را برعهده دارند حتی در نقاط صعب العبوری که تردد در ان ها بسیار سخت است.


وی ادامه داد: در شهرها و روستاها و جاده ها و پایانه های مسافربری و به طور کلی در همه پهنه گسترده این کشور همکاران من در کنار مردم حضور دارند و آماده برخورد با هرگونه بی قانونی هستند.

وی اضافه کرد: همکاران من در عرصه های مختلف تلاش کرده اند تا از آسیبها و چالشها و تهدیدها جلوگیری کنند. خدا رو شکر پیشرفت های خوبی را هم داشتیم هرچند که در برخی از موارد هم ضعف‌هایی هم داریم.


فرمانده ناجا گفت: ناجا حافظ جان و مال و ناموس مردم است و در این مسیر کوتاهی نکرده است هرچند اعتقادمان این است که باید بیشتر از این تلاش کنیم چون شان مردم بالاتر از این هاست اما به شما قول می دهیم در این مسیر کوتاهی نخواهیم کرد.
وی تصریح کرد: امیدواریم با ورود وسایل و تجهیزات جدید و همچنین افزایش مهارت‌ها میان همکاران خودمان خلاهای موجود را پر کرده و به سمت حرفه ایی شدن بیش از پیش برویم و میدانیم که این مهم جز از مسیر آموزش محقق نمیشود.


اشتری گفت: با روحیه مضاعفی که در بین همکاران ما است و با مجموعه اقدامات انجام شده میتوانیم پاسخگوی مطالبات به حق مردم بزرگوار کشورمان باشیم.


وی ادامه داد: ما در حوزه مبارزه با ورود کالای قاچاق اقدامات خوبی داشته ایم همچنین درخصوص مبارزه با مواد مخدر هم توانسته ایم از ورود باندهای کلان جلوگیری کنیم البته به نظرمان کافی نیست.


فرمانده ناجا به موضوع برخورد با معتادان متجاهر اشاره کرد و گفت: ما فقط درحوزه شناسایی و دستگیری وظیفه داریم و سایر نهادها برای نگهداری دستگیر شدگان باید اقدام لازم را مبذول دارند.


وی گفت: در حوزه سرقت های خرد متاسفانه شاهد افزایش وقوع هستیم که می طلبد نهادهای مسئول علت وقوع آن را بررسی کنند و ما هم آماده خدمتگذاری هستیم.


اشتری به موضوع راهنمایی و رانندگی اشاره کرد و گفت: در سال گذشته یک میلیون خودروی نو شماره شده و همین حدود افراد نوگواهینامه اما الحمدالله تعداد کشته ها و تلفات جاده ای کاهش یافته است هرچند نباید فراموش کرد که سهم خودرو سازان و نهادهای دیگر برای امنیت جاده ای نباید نادیده گرفته شود.


وی اظهار امیدواری کرد تا منویات رهبری که از سوی ایشان در دانشگاه علوم انتظامی امین مطرح شد هرچه سریعتر اجرایی شود تا پلیس در تراز جمهوری اسلامی را شاهد باشیم.


Share/Save/Bookmark
مرجع : خبرگزاری فارس
کلمات کليدی: باندهای کلان مواد مخدر ، نیروی انتظامی ، سردار اشتری ، هفته ناجا ، امنیت ، معتادان متجاهر