وینفردشفر:
استقلال باید از این شرایط خارج شود/ دربی برای من یک بازی معمولی است
تاریخ انتشار : سه شنبه ۱۱ مهر ۱۳۹۶ ساعت ۱۴:۲۳
کد مطلب: 87844
 
سرمربی جدید تیم فوتبال استقلال گفت: برای من دربی یک بازی معمولی مثل سایر مسابقات است. ۹۰ دقیقه بازی انجام می‌شود و بعد دوباره به همان حالت قبل بر می‌گردیم.

سرویس ورزشی خبرایرانی، سرمربی جدید تیم فوتبال استقلال گفت: برای من دربی یک بازی معمولی مثل سایر مسابقات است. ۹۰ دقیقه بازی انجام می‌شود و بعد دوباره به همان حالت قبل بر می‌گردیم.

به گزارش خبرایرانی، وینفرد شفر بعد از عقد قرارداد با تیم فوتبال استقلال در جمع خبرنگاران، گفت: «در ابتدا به همه عزیزان ظهر بخیر می‌گویم. ممنونم که با این جمعیت به اینجا آمده‌اید. این اتفاق برای من خیلی ارزش دارد. خوشحالم در ایران برای چنین باشگاه بزرگی کار می‌کنم. هدف اول من این بود که به عنوان یک مهاجم، گلزن و مربی به ایران بیایم اما وقتی شنیدم شما گفتید سنم بالا است تصمیم گرفتم به عنوان مربی بیایم.»

وی ادامه داد: «از وزیر ورزش و جوانان ایران، هیات مدیره و آقای افتخاری تشکر می‌کنم. صحبت‌های مثبتی با او در دبی داشتیم. از زحمات توفیقی نیز تشکر می‌کنم. از مربی قبلی و کادرفنی نیز برای زحماتی که کشیدند تشکر می کنم و برای آنها آرزوی موفقیت دارم. ایران یک کشور قدیمی و با تمدن است. فوتبال ایران در آسیا خیلی مطرح است. می‌دانم که جواد قراب عضو هیات مدیره استقلال در المپیک مونیخ حضور داشته است. هنوز بازی ایران و آرژانتین در ذهن من است و تنها مسی باعث شد ایران بازنده آن دیدار باشد.»

شفر ادامه داد: «بازیکنان ایرانی را به خوبی می‌شناسم و علی کریمی شاگرد من بوده است. باقری، دایی، مهدوی کیا و چند نفر دیگر را می‌شناسم. از هواداران عزیز تشکر می‌کنم و می‌خواهم با

می‌دانم مجیدی برای همکاری تمایل دارد اما این مسائل با هماهنگی باشگاه انجام می‌شود. شما خبرنگاران به دنبال اطلاعات دست اول هستید اما سیستم ما این است که تمام مسائل درون باشگاه انجام شود و سپس سخنگوی باشگاه آنها را اعلام می‌کند
آنها صحبت کنم. ما بدون آنها موفق نمی‌شویم. در گذشته همواره کنار تیم بودند و الان نیز همین توقع را از آنها دارم. هر تیم بزرگی حتی بایرن مونیخ و رئال مادرید نوسان دارند و برای خروج از این شرایط تنها باید تمرینات زیاد انجام داد. از تماشاگران توقع دارم در ورزشگاه کنار ما باشند زیرا به آنها احتیاج داریم.»

سرمربی جدید استقلال افزود: «جایگاه الان تیم، جایگاه اصلی استقلال نیست. باید با بازیکنان و مسئولان صحبت کنیم تا دلایل ضعف مشخص شود و بتوانیم تیم را به مسیر اصلی برگردانیم. من، افتخاری را چندین سال است که می‌شناسم و خیلی خوشحالم که او را دیدم و می‌دانم کار کردن با او راحت است. هدف اصلی من این است که به باشگاه کمک کنم و تیم را به جایگاه اصلی برگردانم. باید بازی به بازی بجنگیم تا به جایگاه اصلی برسیم و هدف اصلی این است که آینده باشگاه را بسازیم. الان روی بازی بعدی تمرکز می‌کنیم.باید بازی به بازی بجنگیم و به بالای جدول بازگردیم .مشکلاتی مثل وضعیت بدنی و تاکتیکی وجود دارد که باید این مسئله را بررسی کرد. با یک دست زدن نمی‌توان تیم را به جایگاه اصلی‌اش بازگرداند. مهم این است که آرامش داشته باشیم تا مشکلات را حل کنیم. از بازیکنان و همه ارکان باشگاه انتظار دارم از نظر دیسیپلین، نظم، انضباط و زندگی حرفه‌ای همه چیز را رعایت کنند. »

فر خاطرنشان کرد: «از بازیکنان و مسئولان انتظار دارم همه با هم باشیم. از نظر نظم و انضباط و زندگی حرفه ای برای من بازیکن جوان یا پیر یا خوب و بد وجود ندارد. شخصیت بازیکن مهمترین است. در تمام باشگاه هایی که کار کردم از تیم های پایه کار کردم و بازیکنان جوان را به تیم اصلی آوردم. همه دست به دست هم می دهیم تا کارمان را انجام بدهیم. صحبت برای یکدست بودن از پایین ترین تا بالاترین نفر تیم است. باید یکدل کار کنیم. از باشگاه استقلال هم ممنونم که به من اعتماد کرد. ما آماده انجام کار هستیم.»

سرمربی استقلال در پاسخ به سئوالی مبنی بر ناکامی مربیان خارجی در استقلال و آیا می تواند سنت شکنی کند؟ و اینکه به چه میزان زمان برای موفقیت در استقلال نیاز دارد؟ گفت: «وظیفه ما این است که باشگاه را به جایگاه اصلی برگردانیم و آرامش را ایجاد کنیم. با پشتیبانی همه می توانیم به این جایگاه برسیم. هرکسی پیراهن استقلال را می پوشد باید به آن افتخار کند. در هر تیمی که بوده ام سه سال کار کرده ام. طولانی ترین زمان هم ۱۲ سال بوده است. آنقدر در ایران با انسانهای مهربانی برخورد کردم که چرا نباید طولانی مدت کار کنم؟»

شفر در ادامه در مورد دربی گفت:«برای من دربی یک بازی

از بازیکنان و مسئولان انتظار دارم همه با هم باشیم. از نظر نظم و انضباط و زندگی حرفه ای برای من بازیکن جوان یا پیر یا خوب و بد وجود ندارد. شخصیت بازیکن مهمترین است
معمولی مثل سایر مسابقات است. ۹۰ دقیقه بازی انجام می شود و بعد دوباره به همان حالت قبل بر می گردیم. مهم این است که تیم خودش را جمع کند و فوتبال خودش را بازی کند. بازیکنان باید از نظر ذهنی آماده باشند و عملکردشان را باتوجه به توانشان نشان بدهند. باید روی این مسائل در تمرینات کار کنیم. البته الان برای من نتیجه آخر سال مهم است. سختی کار من این است که بازیکنان را به جایگاه خودشان برسانم. بقیه اش را در آینده خواهید دید.»

سرمربی استقلال درباره اینکه نتیجه دربی برای هواداران بسیار مهم است گفت: «نتیجه برای همه مهم است ولی یک دربی نتیجه یک فصل را رقم نخواهد زد. ما سعی می کنیم برای دربی آمادگی داشته باشیم. الان برای من مهمترین چیز این است که بازیکنان را به جایگاه اصلی برگردانم. اولین کار این است که تیم از جایگاه دوازدهم به جایگاه اصلی خود برگردد.»

وی در پاسخ به این سوال خبرنگار ورزشی آنا مبنی بر اینکه که آیا دستیارانش در استقلال ایرانی هستند یا نه گفت: «در تمام کشورهایی که کار کرده‌ام مربیان داخلی را کنار خودم داشته ام تا زمینه ای باشد برای ادامه این کار در کشورشان. این وظیفه اصلی من است.همه جای دنیا کمک مربی داخلی داشته ام. اینجا هم باید مربیانی باشند که بتوانیم با هم کار کنیم.»

سرمربی استقلال درباره امکانات ایران اظهار کرد: «من بابت زمین شکایتی ندارم و اگر مشکلی باشد، با باشگاه هماهنگ می‌شویم تا برطرف شود. ما صحبت‌های مثبتی در دبی داشتیم و آمادگی داریم تا مسائل را مدیریت کنیم. اجازه بدهید ابتدا با چهره بازیکنان روبه‌رو شوم سپس در چشم آنها نگاه می‌کنم و از شرایطشان آگاه می‌شوم اما الان نمی‌توانم نظر بدهم. اگر بازیکنی لبخند نداشته باشد، در زمین نیز نمی‌تواند موفق باشد.»

شفر درباره سرنوشت جباری و رحمتی گفت:«در مورد بازیکنان هم نظری ندارم. باید بعدا صحبت کنیم و همه چیز مشخص شود.»

وی در پایان و در پاسخ به سوالی درباره دستیاری فرهاد مجیدی گفت: «می‌دانم مجیدی برای همکاری تمایل دارد اما این مسائل با هماهنگی باشگاه انجام می‌شود. شما خبرنگاران به دنبال اطلاعات دست اول هستید اما سیستم ما این است که تمام مسائل درون باشگاه انجام شود و سپس سخنگوی باشگاه آنها را اعلام می‌کند.»

Share/Save/Bookmark
کلمات کليدی: شفر ، استقلال ، فوتبال ایران