سردار اشتری: تهدیدات فضای مجازی باید کنترل شود
تاریخ انتشار : سه شنبه ۱۴ شهريور ۱۳۹۶ ساعت ۱۳:۴۸
کد مطلب: 85788
 
فرمانده ناجا با اشاره به تهدیداتی که در فضای مجازی عفاف و کیان خانواده را هدف قرار داده است گفت: باید با رصد قوی جلوی این تهدیدات گرفته شود.
سردارحسین اشتری در اختتامیه دومین جشنواره چادرهای آسمانی گفت: ناجا بر اساس قوانین و براساس مطالبات مردم و مراجع تقلید و علما و اینکه پاسدار ارزش های انقلاب اسلامی است و به فرموده مقام رهبری «باید از ارزش ها مراقبت و پاسداری کند» وظیفه دارد با هرگونه ناهنجاری و اقداماتی که می تواند به جامعه آسیب برساند، مقابله کند. استحضار دارید که اقداماتی که در سال های گذشته صورت گرفته نتایج خوبی هم داشته است.

وی افزود: اقداماتی که ناجا انجام داده بر اساس قانون بوده و هم وظایف ذاتی و شرعی اش بوده و نتیجه اش قابل استناد است و تا رسیدن به ایده ال فاصله داریم.

اشتری گفت: در کنار اقدامات سلبی کارهای ایجابی هم انجام می دهیم معتقدیم پیشگیری اجتماعی و اقدامات فرهنگ سازی آگاه سازی مجموعه ای که مخاطب ما هستند و استفاده از همه ظرفیت ها می تواند باعث شود ما کمتر امر و نهی داشته باشیم قطعا کارهای زیربنایی و برای آگاه سازی موثر خواهد بود.

فرمانده ناجا ادامه داد: اقدامات پیشگیرانه ناجا و رویکرد اجتماعی محور پلیس موید عرایض من است. در مدارس و دانشگاه ها مراکزی که تجمع خواهران و برادران جوان در آن است مساجد و مکان های عمونی نیروی انتظامی حضور دارد و اقدامات پیشگیرانه خود را انجام می دهد. 

فرمانده ناجا افزود: ما معقدیم غالب زنان و مردان ایرانی عفت لازم را دارند. ما ممکن است با افرادی برخورد کنیم که هنجارها را نادیده می گیرند اما باز هم این افراد عفیف هستند و معتقدند کاری که انجام داده اند نادرست بوده است. فطرت برادران و خواهران ما درست است. به گفته مقام معظم رهبری متاسفانه در سال های گذشته با یک تهاجم فرهنگی روبه رو بوده ایم. با یک هجمه عظیمی رو به رو شدایم که باورهای دینی ما را هدف قرار داده اند. در فضای مجازی اگر کنترل و مدیریت نشود برای ما تهدیدهای بزرگی رقم می خورد.

اشتری با اشاره به تهدیدهای فضای مجازی و لزوم رصد آن از سوی دستگاه های ذی ربط گفت: ۲۷ دستگاه بیش از ۳۰۰ مصوبه شورای عالی عفاف و حجاب را دارند و پلیس آخرین ایستگاه این ۲۷ دستگاه است و خوشبختانه افتخارات بسیار ارزنده ای در حوزه حجاب و عفاف از سوی ناجا رقم خورده است.

فرمانده نیروی انتظامی در بخش دیگری از سخنان خود گفت:برخی می گویند شما به این مسائل چه کار دارید در حالی که وظیفه ذاتی و شرعی و انقلابی ناجا است که با آسیب های اجتماعی مقابله کند و نگذاریم  آسیب های اجتماعی رشد کنند.

اشتری تاکید کرد: نهاد خانواده در عفاف و حجاب فرزندان ما نقش موثر دارد امروز با جوانانی رو به رو هستیم که رعایت نمی کنند. خطاب ما صرفا زنان نیست به آقایان هم هست باید همه در این حوزه فعالیت کنند.

وی گفت از اصناف می خواهیم به پلیس کمک کنند تا بتوانیم به وظیفه ذاتی خود در زمینه حجاب و عفاف عمل کنیم و شرمنده شهدا نباشیم.


Share/Save/Bookmark
مرجع : خبرگزاری مهر
کلمات کليدی: سردار اشتری ، تهدیدات فضای مجازی ، فرمانده ناجا ، عفاف و حجاب