دو نامه سوریه برای جلوگیری از کشتار غیرنظامیان
تاریخ انتشار : پنجشنبه ۲ شهريور ۱۳۹۶ ساعت ۱۴:۴۵
کد مطلب: 85037
 
وزارت امور خارجه سوریه در دو نامه به سازمان ملل و شورای امنیت توقف حملات هوایی و جنایات ائتلاف بین المللی تحت سرکردگی آمریکا علیه غیرنظامیان را خواستار شد.
به گزارش سانا، وزارت امور خارجه سوریه در دو نامه به سازمان ملل و شورای امنیت توقف حملات هوایی و جنایات ائتلاف بین المللی تحت سرکردگی آمریکا در حق غیرنظامیان را خواستار شد.

وزارت خارجه سوریه در این دو نامه آورده است: ائتلاف بین المللی تحت هدایت آمریکا به ارتکاب کشتارهای جدید در حق غیرنظامیان ادامه می دهد تا آن را به کارنامه جنایت های خود که مملو از هدف قرار دادن غیرنظامیان و زیرساخت های سوریه است، اضافه کند.

این وزارتخانه می افزاید: ادامه بمباران محلات مسکونی توسط جنگنده های ائتلاف با استفاده از موشک های هوشمند، بمب های هدایت شونده و فسفر سفید و نادیده گرفتن بدیهی ترین مبانی قانون بین المللی، به روش معمول و تعمدی این ائتلاف تبدیل شده است.

وزارت خارجه سوریه در پایان با یادآوری مسئولیت های اصلی شورای امنیت در حفظ صلح و امنیت بین المللی، اجرای قطعنامه های متعلق به مبارزه با تروریسم بویژه قطعنامه ۲۲۵۳ و جلوگیری فوری از ارتکاب جرایم بیشتر علیه غیرنظامیان سوری توسط ائتلاف آمریکا را خواستار شده است.

Share/Save/Bookmark
مرجع : خبرگزاری مهر
کلمات کليدی: کشتار غیرنظامیان ، سوریه ، نامه ، جنایات ائتلاف آمریکا