سردار اشتری: ناجا با مخلان امنیت کشور مبارزه می‌کند
تاریخ انتشار : سه شنبه ۳۱ مرداد ۱۳۹۶ ساعت ۱۴:۱۵
کد مطلب: 84899
 
فرمانده ناجا گفت: نیروی انتظامی با کسانی مبارزه می‌کند که در پی برهم زدن امنیت ما هستند.
سردار حسین اشتری امروز در آئین تکریم و معارفه فرماندهی نیروی انتظامی استان خوزستان ضمن گرامیداشت یاد و خاطره شهدای 8 سال دفاع مقدس و شهدای مدافع حرم اظهار داشت: استان خوزستان استانی با مردمان شهیدپرور، ولایتمدار و مقاوم است که در 8 سال دفاع مقدس میزبان رزمندگان بودند.

وی افزود: استان خوزستان مردم نجیب و مقاوم و نیز کم توقعی دارد به طوری که در جنگ تحمیلی زجر و مصیبت زیادی کشیدند.

فرمانده نیروی انتظامی با اشاره به اینکه پایمردی و استقامت زنان و مردان این خطه باعث افتخاری در تاریخ جمهوری اسلامی ایران است بیان کرد: دفاع مقدس ذخیره بسیار ارزشمندی برای کشورمان است.

وی گفت: دشمن بعثی با کمک تمام دنیا به جمهوری اسلامی ایران که کشوری نو پا بود حمله کرد، کمترین تجهیزات را رزمندگان ما و بیشترین تجهیزات را دشمن بعثی داشت ولی به حول قوه الهی و پایداری مردم ما پس از 8 سال دفاع مقدس پیروزی را از آن خودشان کردند.

اشتری با اشاره به اینکه هر جا که ایمان و توصل به اهل بیت(ع) و توکل بر خداوند باشد پیروزی است، عنوان کرد: عزیزان نیروی انتظامی با کسانی مبارزه می‌کنند که در پی برهم زدن امنیت ما هستند.

وی با اشاره به اینکه در باغ شهادت در نیروی انتظامی به دلیل فعالیت‌های جهادی‌اش همچنان باز است و ادامه داد: حدود 8 هزار و 755 کیلومتر مرز خشکی و دریایی در کشور داریم و مرزداران ما در حال حفاظت و پاسداری از کشور هستند.

فرمانده نیروی انتظامی عنوان کرد: وضعیت امنیتی ما در سراسر کشور بسیار خوب است البته ما این امنیت را مرهون شهدا، مقام معظم رهبری، سپاه، بسیج ، نیروی انتظامی و نیز دیگر عزیزان به ویژه مردم هستیم.

وی ضمن بیان اینکه اقدامات خوبی هم در سال‌های گذشته در کشور و استان صورت گرفته به پشت سر گذاشتن انتخابات اشاره کرد و گفت: ما انتخابات بزرگی داشتیم که با اهمیت و ویژه بود.

اشتری با بیان اینکه باید از امنیت فعلی کشور با همکاری و همدلی صیانت کنیم همچنین به آئین تکریم و معارفه فرماندهی نیروی انتظامی اشاره و تصریح کرد: سردار اسحاقی بیش از 7 سال به خدمت صادقانه پرداخت.

وی افزود: استان خوزستان به دلیل همسایگی با کشور عراق و مطالبی که خاص استان بود اراده‌ای محکم و فرماندهی قوی در این استان را می‌طلبید که سردار اسحاقی توانست به خوبی از عهده وظایف برآید.

فرمانده نیروی انتظامی با اشاره به اینکه شاید بیشترین سفرهای من به استان خوزستان بوده، گفت: از دو سال پیش صحبت از جابه‌جایی سردار اسحاقی بود که من تاکید کردم شما همچنان باید بمانید.

وی بیان کرد: دوره مسئولیت فرماندهان ما بر اساس احکام 3 ساله است ولی به دلیل حساسیت‌هایی که در زمان انتخابات بود تصمیم بر آن شد که سردار اسحاقی همچنان به عنوان فرمانده بماند.

اشتری عنوان کرد: حضور سردار اسحاقی در سنگر بعدی فرماندهی انتظامی استان گیلان است که در هفته آینده نیز این معارفه برگزار می شود.

وی در ادامه به سردار عباس‌زاده فرمانده جدید نیروی انتظامی استان خوزستان اشاره کرد و گفت: ایشان از فرماندهان خوب ما هستند که در سال‌هایی ایشان فرماندهی استان‌های مختلف از جمله استان بوشهر است.

فرمانده نیروی انتظامی افزود: امیدواریم با همکاری خوب ایشان با شورای تامین و مسئولان و نماینده ولی‌فقیه در استان بتواند موفقیت‌های خوبی را کسب کنند.

وی با اشاره به اینکه این جابه‌جایی‌ها سبب شتاب و سرعت بیشتر در انجام ماموریت‌ها می‌شود، عنوان کرد: ماموریت‌های نیروی انتظامی طبق برنامه‌ای مشخص پیش می‌رود و پس از تصویب در ستاد کل، هیج فرماندهی امکان تغییر را ندارد و باید همان ماموریت‌ها را اجرایی کند.

اشتری با بیان اینکه نیروی انتظامی به طور مستقیم زیرنظر فرماندهی کل قوا است، عنوان کرد: این نهاد بزرگترین نعمت یعنی امنیت را برای مردم به ارمغان می‌آورد.

وی افزود: روحیه اجتماعی محور بودن نیروی انتظامی به دلیل جلب اعتماد مردم و در نهایت افزایش مشارکت آنها در امور است.

فرمانده ناجا تصریح کرد: بر اساس منویات مقام معظم رهبری برای استقرار امنیت باید مشارکت مردم و خیران امنیت‌ساز را فعال‌تر کنیم.

وی با بیان اینکه هر جای این استان به ویژه شهرهای مرزی یاد و خاطره دفاع مقدس را زنده می‌کند گفت: یاد و خاطره شهید مدافع حرم محسن حججی را گرامی می‌داریم و به یاد بداریم که شهادت محسن حججی باعث افزایش اقتدار و عزت نظام جمهوری اسلامی ایران شد.

اشتری تصریح کرد: بنا به فرموده مقام معظم رهبری شهید حججی حجتی برای همه مردم شد.

Share/Save/Bookmark
مرجع : خبرگزاری تسنیم
کلمات کليدی: سردار اشتری ، نیروی انتظامی ، مخلان امنیت کشور