دوحه پاسخ مقام اماراتی را داد
تاریخ انتشار : شنبه ۲۱ مرداد ۱۳۹۶ ساعت ۱۴:۲۴
کد مطلب: 84154
 
مدیر دفتر رسانه‌ای وزارت خارجه قطر به سخنان وزیر مشاور امارات در امور خارجه مبنی بر اینکه بحران قطر به دلیل سیاست‌های دولت این کشور است، پاسخ داد.

به گزارش روزنامه مستقل رای الیوم، احمد بن سعید الرمیحی، مدیر دفتر اطلاع رسانی در وزارت خارجه قطر در پیامی در توئیتر در پاسخ به توئیت انور قرقاش، وزیر مشاور امارات در امور خارجه گفت: شما آخرین نفراتی هستید که از ملت‌ها صحبت می‌کنید. کینه شما علیه قطر تبدیل به امری علنی شده و علت آن سیاست‌هایتان با هدف بدنام کردن قطر است. این سیاست‌های شما تا حدی است که همگان از شما به این منظور باج‌خواهی می‌کنند.

پیشتر انور قرقاش گفته بود، بحران قطر در سطح مردمی تاسف بار است اما این بحران قابل پیش‌بینی بود. مشکل در ملت‌ها نیست چراکه بافت ملت‌ها یکپارچه است. بحران نتیجه سیاست‌های دولت قطر در حق همسایگان و کشورهای اطرافش است.

قرقاش اظهار کرده بود: اینکه هر یک از ما در جبهه کشورش بماند به دلیل ساختار اجتماعی‌مان یک امر قابل پیش‌بینی است اما سرسپردگی اخوان المسلمین به حزبی‌گرایی‌شان یک استثناست.

وی افزود: بحران قطر کاملا یک بحران سیاسی بوده و راه حل آن نیز سیاسی است.

از سوی دیگر، قرقاش تصریح کرد: ارتباط میان کشورهای عربی از جمله با عراق یک مساله ضروری است و نقش ریاض در مرحله‌ای پساداعش محوری است.

Share/Save/Bookmark
مرجع : خبرگزاری ایسنا
کلمات کليدی: دوحه ، مقام اماراتی ، قطر