امسال چند زائر ایرانی حج اولی هستند؟
تاریخ انتشار : چهارشنبه ۱۸ مرداد ۱۳۹۶ ساعت ۱۶:۰۵
کد مطلب: 83986
 
به گفته رییس سازمان حج و زیارت، از ۸۶ هزار و پانصد زائر که امسال به خانه خدا می روند، بیش از ۸۵ هزار نفر اولین بار است که حج تمتع بجا خواهند آورد.
حمید محمدی با اشاره به افزایش ۳۵ درصدی زایران در سال ۹۶ نسبت به سال ۹۴ گفت با این وجود ارایه خدمات به نحو مطلوب و قابل قبولی در حال انجام است.

رییس سازمان حج و زیارت از اعزام حدود ۱۸ هزار زائر ایرانی به سرزمین وحی تا روز سه شنبه خبر داد و گفت:‌ بیش از نیمی از این زائران پس از اقامت شش روزه در مدینه منوره، به مکه مکرمه عزیمت کرده اند.‌ حمید محمدی به آرامش موجود در کاروانها و زائران تاکنون در مدینه اشاره کرد و ضمن تاکید بر ضرورت حفظ عزت، احترام، امنیت و کرامت زائران ایرانی گفت بحمدالله تاکنون‌ مشکل خاصی نداشته ایم و فرایند عملیات حج روال طبیعی دارد.

رییس سازمان حج و زیارت به فعالیت های انجام شده در حوزه اسکان زائران اشاره کرد و گفت:‌ در حال حاضر زائران ایرانی در ۲۳ هتل در شهر مدینه و در نزدیکی مسجدالنبی اسکان داده شده اند و مشکلی در حوزه های اسکان، حمل و نقل و تغذیه گزارش نشده است.

حمید محمدی همچنین به گرمای هوای این روزهای مدینه و مکه اشاره کرد و گفت همه زائران کشورمان، در سلامت هستند.

وی با بیان اینکه در ایام تشریق و در سرزمین منا و عرفات، دمای هوا ممکن است به ۵۰ تا ۵۵ درجه هم برسد از اجاره چادرهای با ارتفاع بلند و مجهز به کولرهای گازی در سرزمین عرفات سخن گفت.

رییس سازمان حج همچنین در جمع  دست اندرکاران و خبرنگاران رسانه ملی که برای پوشش مراسم امسال حج به مدینه آمده اند ضمن تشریح وضعیت مراسم امسال حج تمتع، به تلاقی روز عید قربان و روز جمعه بعنوان دو روز عید مسلمانان اشاره کرد و گفت امسال با توجه به اینکه حج اکبر است، پانصد هزار زائر به مجموع حج‌گزاران اضافه شده است که تنگناها و سختی کار را بیشتر می کند.

آقای محمدی به برنامه های توسعه و تخریب بخشی از هتل های مرکزی شهر مدینه اشاره کرد و افزود به گفته مقامات سعودی،  ۲۸۰ هزار تخت در منطقه مرکزی مدینه برای اسکان زائران نیاز است که امسال این رقم ۱۱۰ هزار تخت است.

Share/Save/Bookmark
مرجع : خبرگزاری مهر
کلمات کليدی: حمید محمدی ، سازمان حج ، زائران ایرانی ، حج اولی