گزارش خبرایرانی؛
در آخرین جلسه جمع‌بندی چینش کابینه دولت دوازدهم چه می گذرد؟
تاریخ انتشار : دوشنبه ۱۶ مرداد ۱۳۹۶ ساعت ۱۵:۳۶
کد مطلب: 83875
 
سخنگوی فراکسیون مستقلین مجلس از برگزاری آخرین جلسه فراکسیون متبوع خود برای جمع بندی در خصوص چینش کابینه دولت دوازدهم در عصر امروز خبر داد.
سرویس سیاسی خبرایرانی، مهرداد بائوج لاهوتی گفت: امروز ساعت 6 عصر هیات رییسه فراکسیون مستقلین مجلس آخرین جمع بندی‌های خود پیرامون چیدمان کابینه دولت دوازدهم را مورد بررسی قرار خواهد داد.

وی افزود: طبق اخبار واصله وزیری که دولت برای تصدی وزارت امور اقتصادی و دارایی مد نظر دارد از شانس اندکی برای رای آوری نزد نمایندگان مجلس برخوردار است و پس از پایان جلسه امروز این موضوع را به دولت منتقل خواهیم کرد.

لاهوتی با تاکید بر اینکه نظر فراکسیون تنها مشورتی و در قالب پیشنهاد به دولت خواهد بود، تصریح کرد: انتخاب وزرای کابینه از وظایف رییس جمهور بوده و ما قصد دخالت نداریم و فقط به دنبال آن هستیم تا کابینه هر چه سریعتر تشکیل شده و به کار خود ادامه دهد.

وی بدون اشاره بنام وزیر پیشنهادی دولت برای وزارت اقتصاد خاطر نشان کرد: دولت مکلف به اعمال نظر ما در تعیین افراد کابینه نیست اما هدف ما این است که وزیری به مجلس معرفی شود تا از شانس بالایی برای اخذ رای اعتماد نمایندگان خانه ملت برخوردار باشد.

لاهوتی افزود: در نشست امروز نماینده‌ای از دولت حضور نداشته و جلسه امروز با شرکت افرادی همچون جلالی- نعمتی – و بنده به همراه خانم محمودیان تشکیل خواهد شد.
Share/Save/Bookmark