برگزاری اولین جلسه محاکمه عامل قتل عام در ایرانشهر
تاریخ انتشار : سه شنبه ۳ مرداد ۱۳۹۶ ساعت ۱۰:۴۱
کد مطلب: 82750
 
دادستان ایرانشهر گفت: اولین جلسه محاکمه عامل قتل عام 8 نفر در ایرانشهر برگزار شد و ظرف چند روز آینده حکم صادر می‌‏شود.
خانی دادستان عمومی و انقلاب ایرانشهر با اشاره به پرونده قتل عام 8 نفر در ایرانشهر گفت: پرونده جهت رسیدگی و صدور حکم به دادگاه کیفری ارسال و اولین جلسه دادگاه  با حضور نماینده دادستان برگزار شد.

وی ادامه داد: ظرف چند روز آینده حکم صادر می‌‏شود، اما طبق قانون حکم صادره قابل اعتراض است.

گفتنی است؛ با توجه به عدم دسترسی به اولیای دم، این پرونده در راستای ماده 356 قانون مجازات اسلامی توسط رئیس کل دادگستری استان سیستان و بلوچستان به دفتر معاونت اول قوه قضائیه ارسال شده بود که در این راستا موافقت وی به منظور رسیدگی و صدور کیفرخواست اعلام شد.

شایان ذکر است؛ طبق ماده 356 اگر مقتول یا مجنیٌ‌علیه یا ولی دمی که صغیر یا مجنون است ولی نداشته باشد و یا ولی او شناخته نشود و یا به او دسترسی نباشد، ولی او، مقام رهبری است و رئیس قوه قضائیه با استیذان از مقام رهبری و در صورت موافقت ایشان، اختیار آن را به دادستان‌های مربوط تفویض می‌كند.

 20 دی ماه سال گذشته خبری مبنی بر قتل عام 8 نفر در ایرانشهر از توابع استان سیستان و بلوچستان منتشر شد.

سردار حسین رحیمی رئیس پلیس استان سیستان و بلوچستان پس از اين حادثه در گفت‌و‌گو با خبرگزاری میزان، در تشریح جزئیات این حادثه گفت: ساعت 12 ظهر ماموران پلیس در تماس کارمند اداره بهداشت در جریان وقوع جنایتی خونین در روستای نصرآباد ایرانشهر قرار گرفتند. با حضور ماموران در محل آنها با جسد خونین 5 کودک، دو زن و یک مرد روبرو شدند.

وی ادامه داد: کارمند اداره بهداشت در تحقیقات اولیه ادعا کرد زمانی که برای تزریق واکسن هپاتیت به روستا آماده متوجه باز بودن در شده و پس از ورود به خانه با این اجساد روبرو شده و موضوع را به پلیس اطلاع داده است.

Share/Save/Bookmark
مرجع : خبرگزاری میزان
کلمات کليدی: جلسه دادگاه ، ایرانشهر ، پرونده قتل عام